Wiadomości

Miniżużlowy długi weekend (FOTOGALERIA)

Pod znakiem zmagań minęły poniedziałek i wtorek na stadionie miniżużla w Chwałowicach.

Pierwszego dnia maja, czyli w poniedziałek została rozegrana pierwsza runda Drużynowych Mistrzostw Polski. Gospodarze, którzy zdobyli 27 punktów, zdeklasowali rywali. Rybnickie Rybki jechały w składzie: Franciszek Szczyrba (7 punktów), Krzysztof Harendarczyk (7 punktów), Wiktor Klecha (7 punktów) i Piotr Reszka (6 punktów). Na podium stanęły także zespoły z Torunia (23 punkty) i Bydgoszczy (21 punktów).

Wyniki 1. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski w Rybniku (85-140cc):

I MKMŻ Rybki Rybnik: 27
1. Franciszek Szczyrba (3,-,2*,2*) 7+2

2. Krzysztof Harendarczyk (1,3,-,3) 7
3. Wiktor Klecha (2*,3,-,2*) 7+2
22. Piotr Reszka (3,D,3) 6

II KS Toruń: 23
16. Hubert Frejter (3,1,2,3) 9
17. Bartosz Byszewski (2*,3,2,1) 8+1
18. Dorian Biedrzycki (2*,1*,0,3) 6+2
27. Robert Downar NS

III BTŻ Polonia Bydgoszcz: 21
4. Mieszko Mudło (2,3,3,2*) 10+1
5. Oskar Funtowicz (0,3,1*,3) 7+1
6. Marcel Chylarecki (W,2*,2,W) 4+1

IV Włókniarz Częstochowa: 17
7. Jakub Plutowski (3,1,3,W) 7
8. Adam Syguda (0,0,0,2) 2
9. Nikodem Leśnik (2,1,3,2*) 8+1

V Wawrów Stal Gorzów: 15
10. William Forstner (2,3,1,0) 6
11. Antoni Jabłoński (1*,0,0,0) 1+1
12. Michał Głębocki (2*,1,3,2) 8+1

VI Rybki Rybnik II: 13
13. Daniel Blewąska (0,0,0,1) 1
14. Felix Górniak (1,3,1,0) 5
15. Szymon Kazaniecki (1,2*,1,3) 7+1

VII Ukraina: 10
19. Wołodymyr Szkorohod (D,1,1,2) 4
20. Daniło Zinczuk (1,0,2,1) 4
21. Tymofi Zacharow (D,1,1*,0) 2+1

Bieg po biegu:
1. (44.43) Szczyrba, Mudło, Harendarczyk, Funtowicz
2. (45.43) Plutowski, Forstner, Jabłoński, Syguda
3. (46.65) Frejter, Byszewski, Górniak, Blewąska

4. (46.18) Reszka, Klecha, Zinczuk, Szkorohod (D)
5. (44.46) Mudło, Leśnik, Plutowski, Chylarecki (W)
6. (46.93) Forstner, Głębocki, Kazaniecki, Blewąska
7. (45.78) Byszewski, Biedrzycki, Szkorohod, Zacharow (D)
8. (45.65) Klecha, Szczyrba, Leśnik, Syguda
9. (44.78) Mudło, Chylarecki, Głębocki, Jabłoński
10. (46.84) Górniak, Kazaniecki, Zacharow, Zinczuk
11. (45.40) Harendarczyk, Byszewski, Frejter, Reszka (D)
12. (46.68) Funtowicz, Mudło, Górniak, Blewąska
13. (46.62) Leśnik, Frejter, Biedrzycki, Syguda
14. (47.37) Głębocki, Zinczuk, Zacharow, Jabłoński
15. (45.84) Reszka, Klecha, Kazaniecki, Górniak
16. (46.31) Frejter, Chylarecki, Funtowicz, Biedrzycki
17. (45.96) Plutowski, Leśnik, Szkorohod, Zacharow
18. (45.50) Harendarczyk, Szczyrba, Forstner, Jabłoński
19. (46.96) Funtowicz, Szkorohod, Zinczuk, Chylarecki (W)
20. (47.15) Kazaniecki, Syguda, Blewąska, Plutowski (W)
21. (46.84) Biedrzycki, Głębocki, Byszewski, Forstner

Z kolei we wtorkowych zmaganiach Indywidualnych Mistrzostw Polski niepokonany był Mieszko Mudło z Polonii Bydgoszcz wygrywający swoje wszystkie swoje biegi, a w finale pokonał Franciszka Szczyrbę (12 punktów + 2. miejsce w finale) i Krzysztofa Harendarczyka (11 punktów + 3. miejsce w finale) – obaj z klubu Rybki Rybnik.

W biegach uczestniczyli także inni zawodnicy Rybek: Wiktor Klecha, Nikodem Leśnik (obaj po 8 punktów) i Daniel Blewąska (2 punkty).

Wyniki 1. rundy Indywidualnego Pucharu Polski w Rybniku-Chwałowicach (85-140cc):

Grupa 1:
1. Mieszko Mudło (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,3) 12+ 1. miejsce w finale
2. Krzysztof Harendarczyk (MKMŻ Rybki Rybnik) (2,3,3,3) 11+3. miejsce w finale
3. Piotr Reszka (MKMŻ Rybki Rybnik) (2,1,3,3) 9
4. Felix Górniak (KS Toruń) (3,2,1,2) 8
5. Wiktor Klecha (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,2,2,1) 8
6. Dorian Biedrzycki (KS Toruń) (2,2,3,U) 7
7. Wiliam Forstner (Wawrów Stal Gorzów) (2,1,2,1) 6
8. Robert Downar (KS Toruń) (0,3,0,2) 5
9. Adam Bożek (Wilki Krosno) (1,1,2,0) 4
10. Piotr Morawiak (Unia Leszno) (1,1,W,2) 4
11. Adam Syguda (Włókniarz Częstochowa) (0,0,1,1) 2
12. Daniel Blewąska (MKMŻ Rybki Rybnik) (0,1,1,0) 2
13. Tycjan Jackowiak (Unia Leszno) (NS,NS,NS,NS) NS

Grupa 2:

1. Franciszek Szczyrba (MKMŻ Rybki Rybnik) (3,3,3,3) 12+2. miejsce w finale
2. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) (3,3,3,2) 11+ 4. miejsce w finale
3. Bartosz Byszewski (KS Toruń) (2,3,2,3) 10
4. Dawid Oscenda (Unia Leszno) (2,2,3,2) 9
5. Nikodem Leśnik (MKMŻ Rybki Rybnik) (2,2,3,1) 8
6. Michał Głębocki (Wawrów Stal Gorzów) (2,1,2,1) 6
7. Szymon Kazaniecki (KS Toruń) (1,3,1,0) 5
8. Maciej Sibiński (WTS Sparta Wrocław) (W,3,1,0) 4
9. Marcel Chylarecki (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (D,0,2,1) 3
10. Oskar Funtowicz (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (D,1,D,2) 3
11. Gabriel Kaczmarz (Wilki Krosno) (2,0,U,0) 2
12. Antoni Jabłoński (AS Wybrzeże Gdańsk) (1,0,0,1) 2
13. Hubert Frejter (KS Toruń) (1,D,1,D) 2

Bieg po biegu:
1. (46.93) Górniak, Forstner, Morawiak
2. (45.87) Plutowski, Leśnik, Chylarecki (D), Sibiński (W)
3. (45.31) Klecha, Reszka, Morawiak, Syguda
4. (47.09) Sibiński, Kaczmarz, Jabłoński, Funtowicz (D)

5. (45.06) Mudło, Harendarczyk, Reszka
6. (45.28) Szczyrba, Oscenda, Funtowicz, Chylarecki
7. (45.37) Harendarczyk, Klecha, Forstner, Downar
8. (46.71) Plutowski, Oscenda, Kazaniecki, Jabłoński
9. (46.31) Reszka, Forstner, Bożek, Blewąska
10. (46.12) Plutowski, Byszewski, Frejter, Funtowicz (D)
11. (45.31) Harendarczyk, Biedrzycki, Bożek, Morawiak (W)
12. (46.78) Oscenda, Głębocki, Sibiński, Frejter (D)
13. (45.15) Mudło, Biedrzycki, Forstner, Syguda
14. (45.46) Szczyrba, Plutowski, Głębocki, Kaczmarz
15. (50.78) Downar, Bożek, Syguda
16. (48,87) Kazaniecki, Chylarecki, Frejter, Kaczmarz (U)
17. (48.09) Biedrzycki, Klecha, Blewąska
18. (47.31) Byszewski, Głębocki, Chylarecki, Jabłoński
19. (45.40) Mudło, Górniak, Klecha, Bożek
20. (46.12) Szczyrba, Leśnik, Jabłoński, Frejter (D)
21. (45.09) Mudło, Morawiak, Blewąska, Downar
22. (45.37) Szczyrba, Byszewski, Kazaniecki, Sibiński
23. (45.96) Reszka, Downar, Górniak, Biedrzycki (U)
24. (47.06) Leśnik, Funtowicz, Głębocki, Kazaniecki
25. (45.56) Harendarczyk, Górniak, Syguda, Blewąska
26. (46,60) Byszewski, Oscenda, Leśnk, Kaczmarz

Finał. (44.68) Mudło, Szczyrba, Harendarczyk, Plutowski

Wyniki za speedwaynews.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button