Wiadomości

„Mogłeś utonąć!” Nagrodzony za uratowanie życia

Ta nagroda jest symboliczna. Wynika z naszego uznania do czynu pana Jacka Kuczery – mówił dyrektor Tomasz Tkocz

Czyn rzeczywiście zasługuje na uznanie. O bohaterskiej postawie górnika z kopalni Jankowice pisaliśmy jako pierwsi w materiale Bohaterski górnik uratował ośmiolatka. Wczoraj podczas uroczystego spotkania z pracownikiem kopalni, który podczas urlopu uratował tonącego chłopca, dyrektorzy KWK ROW Tomasz Tkocz oraz Dariusz Szlachta wręczyli mu nagrodę finansową i list gratulacyjny.

Myślę, że każdy by tak postąpił. Jak zobaczyłem, że się chłopiec topi, to od razu odruchowo ruszyłem na ratunek. Jednak nie wiadomo jakby się to wszystko skończyło, bo jak złapałem to dziecko, sam zacząłem się topić, bo były wielkie fale. Na szczęście moja 9 letnia córka Ania, która została na brzegu, tak zaczęła krzyczeć, że tata się topi, że wszyscy się zlecieli. Dwóch panów wskoczyło do wody, ludzie utworzyli łańcuch życia i dopłynęli ratownicy – powiedział Jacek Kuczera dodając: –Po wszystkim żona ciągle powtarzała: mogłeś sam utonąć!

Uratowany chłopiec był poobijany i przekazano go niezwłocznie zespołowi ratownictwa medycznego.

Składamy Panu wyrazy uznania, szacunku oraz dziękujemy za zachowanie godnej postawy w chwili zagrożenia ludzkiego życia. Kto ratuje jedno życie ratuje cały świat – napisano w liście gratulacyjnym od dyrekcji kopalni

Jacek Kuczera pracuje na kopalni Jankowice od 16 lat. Ma żonę i trójkę dzieci.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button