Wiadomości

Możemy pomóc Adrianowi. Zróbmy to

Potrzebuje leczenia, a nie ma szans na refundację. Na żadne dofinansowanie też nie

Brzmi nieprawdopodobnie? Owszem, ale niestety nie w Polsce. Dwudziestoośmioletni Adrian z Jastrzębia-Zdroju wymaga specjalistycznej operacji, która jednak jest możliwa tylko… w prywatnym gabinecie.

NFZ nie sfinansuje mojej operacji ani nie  przeprowadzi zabiegu operacji artrodezy tyłostopia z wydłużeniem ścięgna Achillesa i korekcji koślawości. Taka operacja jest możliwa jedynie prywatnie u lekarza, który jako jeden z niewielu, zajmuje się schorzeniami związanymi z MPD i jest w stanie zoperować mi nogę prywatnie, a koszt operacji to 18 000 zł – mówi Adrian

Dlatego też założona została internetowa zrzutka, dzięki której jest szansa na zebranie potrzebnej kwoty. Pomóc może każdy z nas.

Ja od urodzenia zmagam się z MPD (mózgowe porażenie dziecięce – przyp. red.) i schorzeniami współistniejącymi. Życie stawia przede mną wiele przeszkód i ograniczeń, staram się jednak dorównać zdrowym osobom, uczę się nadal i ukończyłem już kilka kierunków, pomimo choroby się nie poddaję.
Ponad dwa lata temu prawie straciłem wzrok.
Dzięki pomocy wielu dobrych ludzi była możliwa operacja w klinice, dzięki której odzyskałem wzrok i mogę się dalej uczyć i funkcjonować samodzielnie. Obecnie mój stan zdrowia znowu daje mi mocno o sobie znać, nasilającym się bólem. Z powodu MPD i porażenia prawostronnego mam prawą nogę krótszą, dlatego źle chodzę i mocno krzywi mi się noga, co powoduje ból nóg, bioder i problem z chodzeniem, który się pogłębia i prowadzi do wózka inwalidzkiego
– czytamy na stronie zrzutki

Liczy się każda – najmniejsza nawet wpłata. Bezpośredni link do zrzutki to https://zrzutka.pl/n9rnyj. Adrian z góry dziękuje za każdą pomoc, wpłatę i udostępnienie tej informacji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button