Wiadomości

Możemy pomóc chorej Rozalce

Dwuletnia Rozalka z Rydułtów choruje na raka mózgu. Przyjaciele i znajomi organizują pomoc. A pomóc może każdy

Już 11 czerwca o godz. 11:00 na rybnickim stadionie lekkoatletycznym rozpoczną się III Charytatywne Mistrzostwa Rybnika w bieganiu tyłem. Po raz kolejny całkowity dochód z opłat startowych i licytacji będzie przeznaczony na cele dobroczynne – tym razem na pomoc w leczeniu Rozalii.

Będzie mnóstwo ciekawych atrakcji – mówi Mateusz Musiolik, organizator przedsięwzięcia. – Zapisywać można się już teraz i warto to zrobić, bo liczba startujących w biegu jest ograniczona.

Co zrobić, by wziąć udział w zawodach? Wszystko macie jasno opisane tutaj.

Będziemy się starali zebrać jak najwięcej funduszy dla Rozalki. Choruje na jeden z najcięższych nowotworów złośliwych i właśnie dlatego wraz z grupą biegową Studio Energia Team Rybnik przygotowujemy ten festyn. Wielkim wydarzeniem będzie niewątpliwie bieg niemowlaka na dystansie 10m, gdzie swoich sił spróbują maluszki z roczników 2021 oraz 2022 czyli dzieci tak naprawdę dopiero uczące się chodzić. Poszczególne kategorie można zobaczyć poniżej:
0-2 (bieg na 10m)
3-4 (40m)
5-6 (80m)
7-9 (100m)
10-12 (100m) tyłem
Ważna informacja: tylko najstarsze dzieci biegną tyłem! Po dzieciach swoje zawody będą mieli dorośli. W eliminacjach zawodnicy biegać będą 200 m czyli pół stadionu, a finały rozegrane zostaną na dystansie 100 m. Zapraszamy dzieci na animacje, dmuchańce i malowanie twarzy. Po raz pierwszy pojawi się nowa atrakcja jaką jest piana party. Niespodzianką będzie również pokaż rowerów z PRLu. Ochotnicy będą mogli również nauczyć się pierwszej pomocy lub dołączyć do bazy DKMS. Nie zabraknie oczywiście miejsca dla kibiców, którzy spędza mile czas w strefie gastronomicznej delektując się kiełbaskami, ciastami czy legendarnymi w Rybniku lodami rzemieślniczymi. Na facebooku mamy grupę tego wydarzenia: https://www.facebook.com/groups/160782036803241/?ref=share_group_link
dodają organizatorzy

Do akcji pomocy Rozalce włączył się nasz portal fundując dwa vouchery na reklamę na stronie głównej. Każdy z voucherów jest wart 500 złotych i każdy z nich zapewnia dwutygodniową reklamę na stronie głównej. Pierwsza aukcja już trwa, licytować można tutaj. Drugi z voucherów trafi na aukcję na miejscu – 11 czerwca. W tej chwili Rozalka przebywa w szpitalu w Krakowie, gdzie trwa Jej leczenie.

Jesteśmy w trakcie naświetlania (radioterapii) oraz chemioterapii podawanej doustnie. Na początku naświetlania u córki wystąpil obrzęk mózgu i od tamtej pory ma podawane sterydy, które niestety mają wiele skutków ubocznych. Planowo 5 czerwca mamy zakończyc radioterapię i Rozalka będzie miała podawaną chemię w tabletkach w domu. Wcześniejsze wlewy chemii których było 5 cykli niestety nie przyniosły pożądanego efektu. Aby zobaczyć czy radioterapia przynosi jakieś efekty trzeba będzie poczekać na kontrolny rezonans w 6 tygodni po zakończeniu leczenia – powiedzieli nam rodzice dwuletniej Rozalii

Rozalce można także pomóc wpłacając dowolną kwotę poprzez portal siepomaga.pl. Bezpośredni link to https://www.siepomaga.pl/licytacje-dla-rozalki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button