Wiadomości

Msza święta na wodzie już po raz 17. Parafia zaprasza nad Zalew Rybnicki

Już jutro – 29 czerwca – o godzinie 12:00 nad Zalewem Rybnickim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Msza święta na wodzie

To już 17. edycja tej niezwykłej inicjatywy, która na stałe wpisała się w kalendarz parafii św. Jana Nepomucena w Rybniku-Chwałęcicach i przyciąga wiernych z całego regionu. Tradycja mszy na wodzie sięga 2008 roku i została zapoczątkowana przez ks. Grzegorza Jagieła – żeglarza i pomysłodawcę liturgii odprawianej na jachcie.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem: „Mówię Ci, wstań”. Msza zostanie odprawiona na wodach Zalewu Rybnickiego, w okolicach terenów zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik, tuż przy molo. Organizatorzy zachęcają uczestników do przybycia nie tylko pieszo, ale także wodą – łodziami, kajakami czy rowerkami wodnymi.

Msza święta na wodzie to nie tylko okazja do wspólnej modlitwy w plenerze, ale także sposób na rozpoczęcie wakacji w duchowej i wspólnotowej atmosferze.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button