Wiadomości

AKTUALIZACJA! Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rybnika w sprawie Transgóru!

Wyjaśnień w sprawie wyboru dużo droższej działki zażądali od prezydenta Piotra Kuczery rybniccy radni.

Nie milkną echa po publikacji naszego materiału Problemy w komunikacji miejskiej. Miasto kontra Transgór. 15 grudnia do rybnickiego magistratu wpłynął wniosek grupy radnych o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Pod wnioskiem podpisało się jedenastu rajców.

Celem zwołania sesji jest uzyskanie informacji o sposobie prowadzenia przez Prezesa zarządu spółki Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o. oraz Prezydenta Rybnika jako właściciela w/w spółki procedury wyboru nabywania działki pod zajezdnie autobusową – czytamy w treści pisma.

Czy nadzwyczajna sesja się odbędzie? Tego na razie nie wiemy, ponieważ Przewodniczący Rady Miasta ma 7 dni na zwołanie sesji. O wypowiedź poprosiliśmy jednego z autorów interpelacji w tej sprawie i jednocześnie radnego, który jako pierwszy zareagował na naszą publikację – Łukasza Dwornika.

Sesja nadzwyczajna jest konieczna – mówi radny Dwornik. Prezydent Kuczera bawi się pieniędzmi rybniczan i to chyba jest oczywiste. Pytanie: czy robi to zgodnie z prawem? Ta kwestia pozostaje otwarta. Przewodniczący Rady Wojciech Kiljańczyk swą decyzją w sprawie sesji odpowie na pytanie, czy jest samodzielny…

O terminie nadzwyczajnej sesji będziemy Was oczywiście informować. Najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

AKTUALIZACJA z 20 grudnia, godz. 9:00. Przewodniczący Rady Miasta zwołał sesję na najbliższy czwartek, 22 grudnia, na godz. 16:00.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button