Wiadomości

Nie będzie choinki na rybnickim rynku? Miasto jest w kropce

Taka sytuacja nie miała chyba miejsca nigdy. W tym roku na centralnym placu Rybnika może zabraknąć bożonarodzeniowego drzewka

Wszystko dlatego, że dotychczas oglądane jodły i świerki (tylko takie rośliny wchodzą w grę) nie mogą być wycięte w całości z racji bezpośredniego sąsiedztwa przewodów elektrycznych. Pojawiają się też inne kłopoty.

Oględziny zgłoszonych przez mieszkańców choinek wykazały trudności w postaci pozyskania ich w całości z powodu np. okalających je przewodów nadziemnych lub zbyt potężnych parametrów czy wielopniowości – wyjaśnia Hanna Wieczorek, kierownik Działu Terenów Zieleni rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej.

I dlatego też miasto szuka choinki coraz intensywniej – w końcu czas nagli.

Choinka, która mogłaby stanąć na rynku, powinna rosnąć w miejscu o dobrym dostępie sprzętowym i możliwości wyciągnięcia jej w całości bez uszczerbku, z posesji po wycince. Czasu coraz mniej, bo ze względu na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, roku choinka musi zostać ustawiona na rynku przed 25 listopada – czytamy w miejskim komunikacie

Czy rybniczanie nie będą się w tym roku cieszyć bożonarodzeniową choinką na swoim rynku? A może u Was rośnie jakaś kandydatka do wycięcia? Piszcie w komentarzach!

Powiązane artykuły

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button