Wiadomości

Nie będzie ortopedii w Rybniku??? Możliwe, bo lekarze złożyli wypowiedzenia

SOR pod znakiem zapytania, brak interny, a teraz ortopedia? Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że większość pracujących tam lekarzy odchodzi z pracy

Wiadomość ta dotarła do nad dziś w południe. Wg naszego informatora stawia to pod znakiem zapytania działalność całego szpitalnego oddziału.

Lekarze złożyli wypowiedzenia i sytuacja jest patowa – poinformował nas nasz rozmówca

Fakt złożenia wypowiedzeń potwierdza Karolina Wałowska – Rzecznik Prasowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3w Rybniku.

Rzeczywiście ortopedzi złożyli wypowiedzenia. Na chwilę obecną Dyrekcja jest skłonna do negocjacji, lekarze także. Za szybko, by mówić o terminach, ale siądziemy do rozmów.

O tym, że sytuacja jest podbramkowa mówią też pielęgniarki z oddziału ortopedycznego.

Cała sprawa rozbija się jak zwykle o pieniądze. Jesteśmy oddziałem bardzo rentownym, a w pensjach lekarzy tego nie widać. To dlatego złożyli wypowiedzenia. A dyrekcja nie chce dać podwyżek i woli sprowadzić lekarzy z Mikołowa! – usłyszeliśmy

Jakie będą dalsze losy oddziału? Jeśli lekarze nie wycofają wypowiedzeń, to oddział nie ma szans na funkcjonowanie – tak twierdzą pielęgniarki. Czy pacjenci będą mieli się gdzie leczyć? Na odpowiedź na tę informację będziemy musieli jeszcze poczekać. W drugiej połowie stycznia ma też mieć miejsce spotkanie ZZ Solidarność w tej sprawie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button