Wiadomości

„Nie chcemy toru pod oknami!” Protest na Rybnickiej Kuźni

Nie cichnie sprawa toru kartingowego, który ma powstać niedaleko elektrowni. W sobotę miała miejsce pikieta i spotkanie protestujących

Mieszkańcy – jak zaznaczają – są zaniepokojeni planami budowy toru kartingowego. Na portalach społecznościowych pojawiają się pytania, czy tor będzie znajdował się tuż obok ich mieszkań. A wszystko zaczęło się od zdjęci jednego z internautów sugerującego, że tor kartingowy może sięgać od ul. Strefowej aż pod bloki przy ul. Mglistej.

Radny z Rybnickiej Kuźni – Jacek Mularczyk – szybko zareagował i oznajmił, że rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe. Według niego planowany tor kartingowy wraz z dużym parkingiem, miejscami dla kamperów oraz infrastrukturą gastronomiczno-usługowo-magazynową, będzie się znajdować pomiędzy ul. Strefową a działkami. To jednak nie przekonuje pikietujących mieszkańców zgromadzonych w zeszłą sobotę na kuźnickim osiedlu. Przesłali nam oni film z pikiety autorstwa Mirosława Sieńkowskiego.

Tor i tak będzie generował hałas, wręcz huk – mówi nam jedna z pikietujących –A w zapewnienia Urzędu nie wierzymy

Urząd odpiera te zarzuty mówiąc, że tor będzie oddzielony od ogródków działkowych i zabudowany wałem ziemnym oraz ekranem akustycznym, aby zminimalizować niedogodności dźwiękowe. Jak skończy się ten spór? Do sprawy będziemy wracać.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button