Wiadomości

Nie żyje Ireneusz Serwotka

Smutny początek roku. Wczoraj, 1 stycznia, zmarł były prezydent Wodzisławia

Ireneusz Serwotka był działaczem piłkarskim i samorządowcem. Urodził się 16 lipca 1961 w Radlinie. Miał sportową przeszłość jako piłkarz w Górniku Radlin, jednak zakończył karierę w wieku 16 lat ze względu na arytmię serca. Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Po zakończeniu kariery sportowej pracował w urzędzie miasta w Wodzisławiu Śląskim, a później prowadził działalność gospodarczą w rodzinnej firmie. W 1993 został prezesem klubu piłkarskiego Odra Wodzisław, funkcję tę pełnił do 2010 z przerwą na rok w 2007-2008, gdy zastąpił go Dariusz Kozielski. Podczas jego prezesury klub awansował do ekstraklasy w 1996 i pozostał w niej przez wiele sezonów.

Serwotka angażował się również w Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) jako członek zarządu i przewodniczący jednego z wydziałów, otrzymując tytuł honorowego członka związku w 2009. Zasiadał też w radzie nadzorczej Ekstraklasy S.A. Jego działalność obejmowała zarówno sferę klubową jak i piłkarskie struktury krajowe.

Ostatnie pożegnanie śp. Ireneusza Serwotki, byłego Starosty Wodzisławskiego i byłego Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, rozpocznie się mszą świętą w Kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. M. Kopernika 75, w dniu 5 stycznia 2024 r. (piątek) o godzinie 10:00. Śp. Ireneusz Serwotka spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu przy Kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy B. Chrobrego 135, na który zostanie odprowadzony po nabożeństwie żałobnym – poinformowało wodzisławskie starostwo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button