Wiadomości

Nie żyje marklowicki radny Zdzisław Piechaczek

O śmierci lekarza, radnego, społecznika i dobrego człowieka poinformował marklowicki urząd

Szczególne zasługi Zmarłego są związane przede wszystkim ze służbą medyczną; był też jednym z odnowicieli gminy Marklowice.

Nasza marklowicka ojczyzna poniosła niepowetowaną stratę, ponieważ Zmarły, jako wielce Znacząca Postać, był przez pokolenia jej częścią integralną i nieodzowną. Mocno angażował się w życie społeczeństwa jako lekarz dzieci i dorosłych, jako mieszkaniec i radny, społecznik i budowniczy, sąsiad i wypróbowany przyjaciel oraz dusza towarzyskich spotkań.
Jako młody lekarz leczył wszystkich mieszkańców Marklowic, podjął się budowy Ośrodka Zdrowia, który prowadził do czasu przejścia na emeryturę. Zgodnie ze swoją specjalizacją pracował również w Wodzisławiu w przychodni dermatologicznej. Wyznając zasadę życia z ludźmi i dla ludzi, aktywnie włączył się w proces reaktywacji Marklowic. W 1995 roku został radnym Gminy I kadencji i Wiceprzewodniczącym Rady Gminy, w II kadencji w latach 1998 – 2002 sprawował tę funkcję ponownie. Przez te lata aktywnie uczestniczył w pracach Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W 2000 roku na mocy uchwały Rady Gminy Marklowice otrzymał honorowy tytuł „Zasłużony dla Marklowic”.
Pisząc te słowa, oddajemy cześć pamięci człowieka, którego wspominamy z wdzięcznością i szacunkiem. Społeczność Marklowic wraz z odejściem doktora Zdzisława Piechaczka poniosła wielką stratę.

Komunikat podpisali Krystyna Klocek wraz z Radnymi Rady Gminy Marklowice oraz Tadeusz Chrószcz wraz z pracownikami Urzędu Gminy Marklowice. Pogrzeb odbędzie się 1 grudnia (piątek) o godz. 10.00 w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Marklowicach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button