Wiadomości

Niebezpieczny incydent na rybnickiej stacji. Pociąg na nieprawidłowym torze

Przedwczoraj wieczorem na stacji kolejowej Rybnik doszło do niebezpiecznego zdarzenia

We wtorek około godziny 18:50 na stacji w Rybniku doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem pociągu pasażerskiego relacji Bohumin – Warszawa Gdańska. W wyniku błędu dyżurnego ruchu pociąg został skierowany na tory przeznaczone dla transportu towarowego. Dzięki szybkiej reakcji i zastosowaniu sygnału radio stop, udało się uniknąć kolizji, a pociąg został zatrzymany bezpiecznie około 400 metrów od składu towarowego. Nikomu nic się nie stało.

Dyżurnych odsunięto od czynności. Po zakończeniu prac komisji wdrożone zostaną konkretne zalecenia. Incydent został wstępnie przeanalizowany i omówiony z wszystkimi jednostkami organizacyjnymi w celu wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości – podkreślił Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe w wypowiedzi dla portalkolejowy.pl

O 21:05 pociąg ruszył w dalszą podróż, ale pasażerowie już wcześniej zmienili składy. Umożliwiono im przesiadkę do innych pociągów, a ich bilety były honorowane między innymi w pociągach Kolei Śląskich na trasach między Rybnikiem a Katowicami, Tychami a Katowicami oraz Katowicami a Zawierciem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button