Wiadomości

Nowa sala gimnastyczna dla Hanki, czyli dla Frycza

Rybnickie II LO, czyli popularny Frycz, doczeka się ważnej inwestycji – budowy nowej, przyszkolnej sali gimnastycznej. Miasto ma opracowaną dokumentację projektową, a całość zadania jest przygotowana do realizacji pod względem niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych

Rozbudowa II Liceum Ogólnokształcącego o budynek sali gimnastycznej zaplanowana została w tegorocznym budżecie miasta. Całkowita wartość inwestycji oszacowana została na 17 mln zł, warto jednak dodać, że na jej realizację udało się zdobyć blisko 14,5 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, jest jedną z najlepszych szkół średnich w województwie śląskim – przypomina Piotr Kuczera, prezydent Rybnika -Szansę na edukację na bardzo wysokim poziomie mają tutaj nie tylko uczniowie z terenu miasta, ale również wielu uczniów z okolicznych gmin. Nowa przestrzeń sportowo-dydaktyczna pozwoli na kształcenie młodzieży w naprawdę komfortowych warunkach – dodaje

Projektowany budynek sali będzie miał kształt wielokąta w formie połączonych prostopadłościanów. Budynek będzie posiadał jedną kondygnację podziemną, dwie kondygnacje nadziemne i będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą dwóch łączników. W ramach elementów zagospodarowania terenu wybudowane będą ciągi komunikacyjne dla pieszych, zostanie odtworzone ogrodzenie oraz zamontowane elementy małej architektury.

W ramach inwestycji, przy II LO kształcącym dziś 677 uczniów, powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna o wymiarach 31,6×19 m, a także pomieszczenia biblioteki i czytelni, dwie sale lekcyjne oraz szatnie szkolne. Budynek będzie w pełni przystosowany do osób z niepełnosprawnościami na wszystkich kondygnacjach naziemnych i podziemnych.

Nie trzeba nikogo przekonywać jak istotny dla zdrowia i kondycji – zarówno fizycznej jak i psychicznej młodych ludzi – jest aktywny tryb życia – podkreśla Ewelina Maj, dyrektor II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego -Warunki, jakie wkrótce oferować będzie naszym uczniom nowoczesna, komfortowa sala gimnastyczna, to dla nas wejście na zupełnie inny poziom. Zajęcia sportowe i inne aktywności, których areną będzie nowa przestrzeń szkolna, z pewnością będą miały dobroczynny wpływ na naszą młodzież, a to nie pozostanie bez wpływu również na ich wyniki w nauce – mówi dyrektorka.

Jeśli procedury przetargowe pozwolą na rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej zgodnie z planem, tj. w połowie tego roku, powinna ona zostać oddana do użytku w I kwartale 2026 roku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button