Nowy problem: komunikacja miejska za darmo, tylko nie wiadomo od kiedy

Dzieci i seniorzy mieli od 1 listopada jeździć autobusami za darmo. I jeżdżą. Tyle tylko, że chyba nielegalnie
Na poważne nieścisłości w miejskim regulaminie pierwsza zwróciła uwagę Fundacja 1300 gramów, która niemal natychmiast przesłała Prezydentowi Piotrowi Kuczerze swoje uwagi.
Na stronie 3 w tabeli, w pierwszym wierszu jest zapis: „CENNIK BILETÓW ZA PRZEJAZDY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ MIASTO RYBNIK WAŻNY OD 1.11.2023 r.” Natomiast na stronie 2 czytamy: § 4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2024 r. – pisze Prezes Fundacji Stanisław Wengerski w piśmie do Piotra Kuczery.
I nie jest to koniec zarzutów, bo władze Fundacji wskazują w piśmie kolejne problemy miejskiej komunikacji – w tym brak odpowiedzi na zapytania sprzed ponad 6 tygodni.
Proszę o informację gdzie jeszcze znajdują się informacje na temat zakupu biletów wymienionych na stronie 6. Czy będą one dostępne na wszystkich obecnych nośniach jak e-Karta i aplikacja zbiletem.pl?
Proszę również o informację, kiedy zostanie udzielona odpowiedź na pismo w sprawie dokumentu KMIII.7240.22.2023 (2023-170851) będącego odpowiedzią na pismo w sprawie nieścisłości w publikacji Regulaminu przewozu osób w publicznym transporcie zbiorowym, którego organizatorem jest Miasto Rybnik oraz organizacji Europejskiego Tygodnia Mobilności. Pismo zostało wysłane na adres email rybnik@um.rybnik.pl 18 września 2023r. o godzinie 19:46.
Fundacja podkreśla, że do teraz funkcjonuje błędny zapis w §6 ustęp 8: Środki pieniężne objęte żądaniem reklamacyjnym zostaną przekazane pasażerowi w postaci doładowania na dowolną, dostarczoną przez pasażera e-kartę do MPS znajdującego się w Rybniku przy ulicy Plac Wolności 20, lub do MPS na ulicy Budowlanych.
Co na to wszystko rybnickie władze? Jak ustosunkują się do słów Stanisława Wengerskiego zachęcającego do refleksji nad tym, jaka odpowiedniość kryje się za każdym opracowanym dokumentem? Czekamy na reakcję urzędników i wrócimy do sprawy.