Wiadomości

Oczerniono ich w sieci. Wszystko okazało się nieprawdą

Koszmar. Tak można opisać doświadczenia tych ludzi. Czyż łatwo bowiem hejtem zniszczyć komuś życie i biznes? Okazuje się, że tak. Przekonali się o tym właściciele jednej ze stadnin w naszym regionie

W miniony weekend ta wiadomość przekazywana była z ust do ust. W jednym z ośrodków jeździeckich miało dochodzić do nieprawidłowości, a zwierzęta rzekomo chowane były w nieodpowiednich – delikatnie mówiąc – warunkach.

Walczymy z okropnym właścicielem stajni Eldorado w Świerkla który znęca się nad końmi, bykami oraz psami. Mamy swojego prawnika, ale właściciel ma podobno dobrego prawnika, który go wybrania z każdej sprawy… Zwierzęta miały być zabrane temu Panu po interwencji weterynarza, lecz nie zostały odebrane bo nasz wójt stwierdził, że gmina nie będzie płacić (zachowaliśmy pisownię oryginalną – przyp. red.) – brzmiał wielokrotnie udostępniany wpis

Biorąc pod uwagę fakt, że z podobnymi bezpodstawnymi oskarżeniami mieliśmy do czynienia w słynnej sprawie wodzisławskich owiec, podeszliśmy do sprawy z dużą rezerwą. Wkrótce okazało się, że nasze przypuszczenia były słuszne. Na miejsce udała się grupa działaczy jednego z lokalnych stowarzyszeń, która stwierdziła, że wszystkie oskarżenia okazały się… wyssane z palca.

W związku z licznymi syganałam, że w tym miejscu rzekomo dzieją się bardzo złe rzeczy, udaliśmy się dzisiaj na miejsce. Co tam zastaliśmy?
Zastaliśmy kilkanaście koni w dobrym stanie. W tym dwa wiekowe koniki, również w dobrym stanie. Oprowadzono nas po całej posesji i każdym pomieszczeniu…i choć wielu teraz czeka na znak do linczu, to takowego od nas nie będzie.
W tym miejscu musimy podkreślić, że my oceniliśmy dziś stan aktualny w tym miejscu, który nie budzi zastrzeżeń. Co było wcześniej z pewnością będą mogły powiedzieć i przedstawić swoje dowodowy osoby zgłaszające problem, odpowiednim organom.
Jak właściciel tłumaczyli zdjęcia wychudzonych koni? Były to konie stare, które zostały wykupione z rzeźni. Koń leżący w błocie na padoku? Konie lubią sie tarzać i w warunkach atmosferycznych takich jak np dzis, bardzo szybko potrafią się opanierować błotkiem. Widzieliśmy zapasy karmy. Wybiegi…i ludzi wykończonych psychicznie, bo czują się bardzo skrzywdzeni.
Nie będzie już wykupywania koni z rzeźni na to aby mogły sobie spędzić emeryturę w tym miejscu.
Kochani, nie wiemy co było wcześniej, wiemy co zastaliśmy dzisiaj. Wiemy też, że można posprzątać w kilka dni, ale nie można utuczyć konia w dwa dni. Za to człowieka i jego rodzinę, zniszczyć w ułamku sekundy w Internecie.
Uważamy, że sprawę należy pozostawić odpowiednim organom, które ocenią zeznania oraz zgromadzone dowody.
Ludzie mają różne pobudki, nie zawsze słuszne i uczciwe, a może jest coś prawdy, albo ta leży pośrodku. Dajmy szansę wszystkim i nie oceniajmy zbyt pochopnie, bo czasem to co wydaje się oczywiste, po głębszym zbadaniu, takie wcale nie jest.

Poproszeni o komentarz właściciele stadniny nie ukrywają swego rozżalenia:

My nie żyjemy. Jesteśmy nieustannie opluwani i oczerniani. Tak nie da się funkcjonować. Jutro zgłąszam sprawę odpowiednim organom – mówi pan Roman, współwłaściciel

Czy to nieuczciwe działanie konkurencji? A może zemsta niezadowolonego klienta? Do sprawy z pewnością będziemy wracać.

Powiązane artykuły

7 komentarzy

  1. Stadnina koni – ośrodek, w którym znajduje się hodowlą lub reprodukcja koni ” (…) Wikipedia, wolna encyklopedia – to jest stajnia nie stadnina …

  2. Ludzie co z wami jest nie tak? Człowiek zaproponuje odpowiednią sumkę i co? Nagle macie zdanie, że tam się nic nie dzieje? A pomyślcie że ten człowiek nie miał jak wywozić koni które zdychały do utylizacji tylko kopał dziury na padoku i te konie tam zakopywał… Jestem zażenowana tym co się tutaj wyprawia to jest nie do pojęcia. Człowiek zwyrodnialec dalej ma prawo prowadzić stadninę ? Człowiek który znęca się nad zwierzętami ma do tego prawo ? Gdzie tu jest sprawiedliwość? Człowiek człowieka katuje i trafia do więzienia bez żadnych dowodów a tutaj co ? Miliony zdjęć dowodów i osób które to widziały na własne oczy a ten typ ma prawo dalej znęcać się nad zwierzętami ? ŻENADA CO TO JEST ZA PRAWO!

  3. Wyrazy szacunku dla Pet Patrol Rybnik oraz ROW info.pl za bezstronnicze, merytoryczne oraz bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Można jeszcze mieć wiarę w normalnych ludzi. Mam nadzieję że hejterzy zostaną ukarani

  4. W końcu rodzina będzie mogła odetchnąć od ciągłego stalkingu. Dobrze że odpowiednie służby zajęły się i wyjaśniły sprawę.

  5. Konkurencja w regionie coraz wieksza a co za kasą idzie brak szacunku dla innych.Wiec takie opluwanie się będzie coraz bardziej widoczne. Zanim skomentujesz sprawdź rzetelnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button