Wiadomości

Opowiedziały o kondycji psychofizycznej dzieci. Mogą dostać „dyscyplinarkę”

Czy psycholog za wygłoszenie wykładu dotyczącego zagrożenia dzieci i młodzieży manipulacją oraz strachem może mieć poważne problemy? Tak, jeśli w sprawę wmiesza się niezawodny OMZRiK

Niezorientowanym wyjaśniamy: OMZRiK to osławiony Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych – stowarzyszenie, którego wieloletni szef, Rafał Gaweł, skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ukrywa się za granicą. Samo stowarzyszenie jednak działa i specjalizuje się w wykrywaniu… no właśnie nie za bardzo wiadomo czego. Dodatkowo specjalizuje się w internetowych zbiórkach funduszy na wykrywanie… Powiedzmy, że specjalizuje się w internetowych zbiórkach funduszy. Na Górnym Śląsku OMZRiK ma silną ekspozyturę. Kilka tygodni temu opisaliśmy w artykule Najjjka nie została skazana sprawę katolickiej blogerki, która wg OMZRiK miała być skazana za mowę nienawiści (nic takiego nie miało miejsca). Teraz wzrok stowarzyszenia skierował się na Gliwice, gdzie dwie specjalistki mówiły o kondycji psychofizycznej dzieci i młodzieży. Spotkanie miało miejsce w zeszłą sobotę, a my zamieściliśmy zapowiedź wydarzenia. Prelegentami były Grażyna Lubszczyk ze Stowarzyszenia Nauczycieli dla Wolności oraz Krystyna Weigl-Albert, psycholog kliniczny. Grażyna Lubszczyk rozpoczęła wypowiedź odnosząc do zatrważających statystyk prób samobójczych wśród dzieci.

Od rozpoczęcia pandemii czyli między 2020 a 2022 aż o 147 procent wzrosła liczba prób samobójczych – powiedziała

Krystyna Weigl-Albert mówiła o budowaniu lęku, stresu, poczucia zagrożenia, które powodowało u dzieci przeciążenie systemu nerwowego, wypunktowała też sygnały zagrożenia, jakie mogą wystąpić u dziecka które myśli o samobójstwie. Wspomniano o wielu nadużyciach prowadzących do podziałów społecznych jak; organizacja konkursów na najbardziej wyszczepioną klasę, kwarantanny czy lekcje stacjonarne tylko dla posiadaczy paszportów covidowych. Poruszono też problem jakim jest nadużywanie telefonów, smartfonów, komputera. Mówiono o różnych zagrożeniach, uzależnieniach i o tym, że coraz więcej dzieci, coraz młodszych, ma do czynienia z pornografią.

Jeżeli jeszcze nie wiecie, co tak zbulwersowało OMZiRK, to niczym się nie wyróżniacie. Uczestnicy wykładu i dyskusji też robią wielkie oczy, bo oto następnego dnia Ośrodek uruchomił kolejną internetową zrzutkę. Trzymajcie się – jest mocno:

GLIWICE – PSYCHOLOŻKA I NAUCZYCIELKA WZIĘŁY UDZIAŁ W TRANSMISJI W KTÓREJ ZNIEWAŻANO DZIECI
Psycholog kliniczny Krystyna Weigl oraz nauczycielka Grażyna Lubszczyk wzięły wczoraj udział w nagraniu realizowanym przez wielokrotnego przestępcę i oszusta Marka Majchera, który w przeszłości znęcał się psychicznie nad własnym dzieckiem. Podczas nagrania znieważano publicznie dzieci nieheteronormatywne na co nauczycielka Grażyna Lubszczyk reagowała rozbawieniem i śmiechem. W tej sytuacji Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomi o tym bulwersującym zdarzeniu Kuratorium Oświaty w Katowicach wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego. O sprawie zawiadomimy też Polskie Stowarzyszenie Psychologiczne i złożymy skargę do Komisji Etycznej Sekcji Naukowej Psychoterapii.

Wspieraj nasze działania.

Skutecznie ścigamy rasistów, homofobów, faszystów, ksenofobów i proputinowskich nacjonalistów. Bez żadnego wsparcia państwa, bez unijnych dotacji. Jedynym źródłem finansowania działań Ośrodka są dobrowolne darowizny naszych zwolenników.

Wspieraj nas:
PayPal i karta płatnicza: www.omzrik.pl/wesprzyj-nas
zbiórka: zrzutka.pl/omzrik

Dane do przelewu:
nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

W rzeczywistości nie było to żadne nagranie realizowane przez wielokrotnego przestępcę i oszusta Marka Majchera. Wykład stacjonarny zorganizowały Fundacja Polskie VetoStowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty Nauczyciele dla WolnościStowarzyszenie Semper Fidelis RP i Pobudka – Klucz Gliwice. Być może OMZRiK zbulwersowały głośno wypowiadane podczas dyskusji słowa:

Nam rodzicom odbiera się prawo do sprzeciwu wobec promowanego przyzwolenia na wszystko. Idziemy niby z postępem, z nowoczesnością ale ta nowoczesność to jest co? Propagowanie eutanazji, egocentryzmu, odejście od jakiegokolwiek systemu wartości, odejście od religii, dostęp do wszelkiego rodzaju używek bez ograniczeń i epatowanie hasłami o wolności, równości i o prawach prawie do wszystkiego. Czy celem jest niszczenie więzi w rodzinie? Czy celem nadrzędnym ma być przede wszystkim wolność seksualna?

Nie byłoby to nic dziwnego, ponieważ tradycyjne wartości są od dawna solą w oku OMZRiK. Czy panie prelegentki staną przed komisją dyscyplinarną? Do sprawy będziemy wracać.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button