Wiadomości

Orzesze: policjanci wybili szybę, by ratować dziewczynkę

W ubiegłą środę około 11:00 Dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie od kobiety, która w znajdującym się na parkingu samochodzie zauważyła zamknięte małe dziecko

Na miejsce natychmiast wysłano policjantów oraz powiadomiono zespół ratownictwa medycznego. Policjanci rozpytali będących na miejscu świadków, którzy oznajmili, że dziecko przebywa tam od dłuższego czasu. W samochodzie były pozamykane wszystkie okna. Dziecko miało zamknięte oczy i nie reagowało na hałasy i wołanie. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania, ostatecznie wybili szybę w osobówce i wyjęli dziecko.

1,5 roczna dziewczynka prawdopodobnie spała. Policjanci zajęli się dziewczynką, a przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia udzieliła jej pomocy. Na szczęście dziecku nic się nie stało, nie wymagało przewiezienia do szpitala. Policjanci ustalili, że matka dziecka udała się w tym czasie do apteki. Pozostawiła córkę w samochodzie, gdyż nie chciała jej budzić ze snu. Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę matce – czytamy w oficjalnym komunikacie

Funkcjonariusze z orzeskiego komisariatu ustalają dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo, gdy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button