Wiadomości

Pijany Ukrainiec jechał autostradą. Miał prawie 3 promile i puste butelki w aucie

W Boże Ciało tuż przed godziną 7:00 dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny

Zgłaszający poinformował, że jadący autostradą A4 Opel porusza się w sposób wskazujący, iż jego kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Policja zareagowała błyskawicznie. Na miejsce skierowano dwa patrole i już po kilku minutach mundurowi namierzyli wskazany pojazd. Samochód stał na pasie awaryjnym gliwickiego odcinka autostrady A4. Obok auta znajdowało się dwóch mężczyzn – obaj sprawiali wrażenie nietrzeźwych i czuć było od nich alkohol.

Na pytania funkcjonariuszy odpowiadali niejednoznacznie, podając sprzeczne wersje wydarzeń. Szybko jednak okazało się, że ich kłamstwa nie mają szans z policyjną analizą nagrań z monitoringu.

Zabezpieczone wideo jednoznacznie potwierdziło, że za kierownicą siedział 25-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Został również poddany specjalistycznym badaniom retrospektywnym, które pozwolą dokładnie określić, jakie było stężenie alkoholu w chwili prowadzenia pojazdu.

Teraz o jego losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Gliwicach. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button