Wiadomości

Piraci w Chwałowicach

W kilku rybnickich dzielnicach będzie można aktywnie i ciekawie spędzić Dzień Dziecka. W Chwałowicach na przykład rządzić będą piraci

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza 1 czerwca na Piracki Dzień Dziecka w ogrodzie społecznym przy domu kultury. W programie:

  • 15:00 Pirackie wyzwanie: Animacje z Ciocią Klocią, brokatowe tatuaże dla nieustraszonych wilków morskich, kącik czytającego pirata i dmuchańce.
  • 17:00 Muzyczny program interaktywny „Piraci z Karaibów”: będzie przeciągnie liny, przeprawianie się przez wciągające bagna, walka o cztery kawałki mapy. Mocną stroną programu jest ogromna energia aktorska, piękne kostiumy oraz zabawy: konkurencje sprawnościowe, zagadki muzyczne, wspólne choreografie.

Wstęp wolny.

W przypadku niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do sal w domu kultury. Partnerem wydarzenia jest Filia nr 7 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

Piknik w Boguszowicach- Osiedlu

Jak co roku, zapraszamy wszystkie dzieci na Piknik z okazji Dnia Dziecka w Parku przy ul. Bogusławskiego. Na najmłodszych czeka niezapomniana dawka radości i słodkich przyjemności: będą warsztaty, gry i zabawy! W strefie baby: baseny z piłeczkami, koce, leżaki, mega klocki, kolorowanki i kolorowe kredki! – czytamy w miejskim komunikacie

Na najmłodszych czekają zabawy:

  • Tworzenie gniotków,
  • Dyskoteka na scenie – nasze kocie ruchy,
  • Kocie skoki – zabawa ze skakankami i gumami do skakania,
  • Malowanie dużych, kocich pocztówek
  • Mini podchody: Ciekawskie koty,
  • Kocie warsztaty ceramiczne.

Będą też dmuchańce, wata cukrowa i popcorn!

Organizatorzy zapraszają też do odkrywania straganów pełnych pyszności oraz do stoiska, gdzie możecie wesprzeć Osiedlowy Koci Dom. Wstęp wolny.

Hau-Hau show i Ślonskie strachy w Niedobczycach

O 13.00 Dom Kultury Niedobczyce zaprasza na spektakl „HAU-HAU Show”.
Pewnego dnia szczenięta decydują, że nie chcą nudzić się w domu – są gotowe na prawdziwą przygodę i wyruszą w poszukiwaniu skarbów. Dzieci aktywnie uczestniczą w spektaklu: pomagają szczeniakom znaleźć tajemniczą wyspę, walczą z piratami, uczą się tańców pirackich, tańczą i śpiewają.

Spektakl składa się z 2 części (40 minut i 25 minut) oraz 15-minutowej przerwy. Bilety od 50 zł. Dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie, siedzą na kolanach rodzica.

Od 15.00 do 19.00 w Amfiteatrze w Parku im. Henryka Czempiela występy dzieci i młodzieży, uczęszczających na zajęcia do Domu Kultury oraz Śląska Bajarka w programie „Ślonskie strachy”; oprócz tego dyskoteka dla dzieci; bezpłatne dmuchańce, gra terenowa. Wstęp wolny.

Bajtel na Kole w Kamieniu

Z kolei dzień później – w niedzielę, 2 czerwca rybnicki magistrat zaprasza na wydarzenie rekreacyjne BAJTEL na KOLE, odbywające się na terenie Ośrodka w Rybniku-Kamieniu (ul. Hotelowa 28).

Wydarzenie ma charakter rekreacyjny, dlatego wszystkie dzieci biorące udział w imprezie mogą liczyć na medal oraz dodatkowe niespodzianki (równoważne dla każdej z kategorii wiekowych). Po raz pierwszy realizujemy te wydarzenie w całości bez rywalizacji, do tej pory najmłodsze kategorie startowały w takiej formule.Warunkiem zdobycia przez dziecko medalu oraz niespodzianek będzie wystartowanie, wspólny przejazd na rowerach po wyznaczonej trasie i dotarcie wspólnie do mety. Szczegóły na stronie MOSiR

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button