Wiadomości

Pobił i kopał starszego mężczyznę do nieprzytomności. Ofiarę uratowało trzech nastolatków

Napaść i pobicie w Zabrzu. 27-letni agresor został obezwładniony przez młodzież

Do zdarzenia doszło we wtorek około 10.00 w rejonie ulic Trocera i Staromiejskiej. 27-letni mężczyzna napadł na 72-letniego mieszkańca Zabrza i pobił go bez żadnego powodu.

Kiedy pokrzywdzony się przewrócił, sprawca ciągnął go przez kilkanaście metrów za nogę i dalej kopał. Całą sytuację zauważyła grupa trzech 17-latków, którzy postanowili zareagować. Wspólnymi siłami obezwładnili 27-latka i zaprowadzili na pobliski komisariat. Tam o całym zdarzeniu opowiedzieli policjantom. 27-latek został zatrzymany, a mundurowi dotarli na miejsce, gdzie został pobity 72-latek. Nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Następnie wezwany wcześniej przez przechodniów Zespół Ratownictwa Medycznego, przejął udzielanie pierwszej pomocy i zabrał pokrzywdzonego do szpitala. Obecnie życiu 72-latka nie zagraża niebezpieczeństwo – czytamy w policyjnym komunikacie

W chwili zatrzymania badanie trzeźwości wykazało w organizmie 27-latka obecność blisko 2 promili alkoholu. Ponadto, jak ustalili policjanci, w przeszłości był on notowany za posiadanie narkotyków oraz groźby karalne. Policjanci ustali też, że wcześniej tego samego dnia, uderzył on innego mężczyznę – 45-letniego obywatela Niemiec. Zdewastował on też wyposażenie sklepu przy ulicy Łanowej, za co również usłyszał zarzuty.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button