Wiadomości

Podarujmy zdrowie Mateuszowi

Z poważną chorobą walczy niespełna roczny Mateusz Stanik z Połomi. Rodzina zbiera fundusze na leczenie.

Malutki Mateusz to uroczy chłopiec chorujący na neuroblastomę – złośliwy nowotwór współczulnego układu nerwowego. Na początku grudnia 2022 roku usunięto mu guz nadnercza (właśnie tam w tej chorobie najczęściej powstają guzy). Jego rodzice – Joanna i Andrzej – wychowują już dwie córki – sześcioletnią Milenę i niespełna czteroletnią Wiktorię. Z uwagi na chorobę syna pani Joanna nie może pracować.

Zostaliśmy zmuszeni przez los do założenia zrzutki – mówi nam mama Mateusza. Córki zimą chorowały, mąż musiał wziąć opiekę, bo ja zajmuję się synem. Teściowie są schorowani, a moja mama opiekuje się moim niepełnosprawnym bratem. Nie jest łatwo, a leczenie Mateuszka, dojazdy i środki opatrunkowe kosztują naprawdę dużo.

Mateusz jest w tej chwili w domu na przepustce ze szpitala. Przyjął szóstą (z ośmiu zaplanowanych) dawkę chemioterapii. Guzy z węzłów chłonnych i miednicy zniknęły, natomiast są jeszcze niestety przerzuty na wątrobie. Rodzice czekają na wyniki badań, które następnie zostaną przesłane do prof. Balwierz do Krakowa i wówczas zostanie podjęta decyzja o dalszym leczeniu. Mateusza można wspomóc wpłacając dowolną kwotę na portalu Zrzutka. Bezpośredni link: https://zrzutka.pl/hx7che. Mateusz Stanik jest także podopiecznym Fundacji Iskierka – Organizacji Pożytku Publicznego na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową. Można go wesprzeć rozliczając 1,5% podatku: nr KRS to 0000248546, a cel szczegółowy: Mateusz Stanik. Rodzice i dziadkowie dziękują z góry za każdą pomoc.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button