Wiadomości

Podróżnicy będą spotykać się w Rybniku

Ucieszy zapewne ta informacja entuzjastów spotkań podróżniczych. 27 września w Rybniku pojawi się zupełnie nowy cykl zatytułowany Zacisze podróżnika

Globtroterzy, zapaleni podróżnicy oraz osoby ciekawe świata prezentować będą na nim zdjęcia i filmy ze swoich wypraw.

Pomysł zrodził się wiosną tego roku, kiedy Krzysztof Łapka, organizator spotkań „Podróżniczy Żółty Młynek” ogłosił zakończenie swojego cyklu. Pojawiła się naturalna potrzeba kontynuowania dobrej tradycji. Restauracja „Wierzbowe Zacisze” u zbiegu Raciborskiej, Reymonta i Kotucza w rybnickiej dzielnicy Smolna dobrze się do tego nadaje. Jest przestronna, pomieści nawet powyżej pięćdziesięciu osób – mówi pomysłodawca i inicjator nowego cyklu, Dariusz Grzesista.

Zacisze Podróżnika można traktować jako kontynuację spotkań w Żółtym Młynku. Nie zmieni się formuła, nadal będą to wieczorne slajdowiska. W lokalu można zamówić dowolną gastronomię, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego o świecie.

Osoby chcące być na bieżąco z programem imprez, mogą zapisać się do grupy „Zacisze Podróżnika” na Facebooku albo śledzić profile w portalach społecznościowych. Oprócz Facebooka, impreza posiada je także na Instagramie, Twitterze i Linkedin. Spotkania zaplanowane są w co drugą środę od godziny 19:00. Pierwszą inauguracyjną prelekcję zatytułowaną: „Niezwykłe stany Ameryki” poprowadzi 27 września Tomasz Czarnecki – podróżnik, blogger i pasjonat zaćmienia słońca z Gliwic.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button