Wiadomości

Pomóżmy czternastoletniemu Gabrysiowi

Nowotwór u dziecka. Brzmi jak wyrok, ale wyrokiem wcale być nie musi

Gabriel jest uczniem 8. klasy szkoły podstawowej w Gotartowicach. Do początku 2023 roku był szczęśliwym i aktywnym nastolatkiem. Niestety w styczniu usłyszał diagnozę, która całkowicie – i na gorsze – odmieniła jego życie. Nowotwór złośliwy – chłoniak Hodgkina. Jak mówi prof. Tomasz Wróbel specjalizujący się w leczeniu chłoniaków jest to dość rzadki nowotwór należący do grupy nowotworów układu chłonnego. Jego nazwa pochodzi od nazwiska angielskiego lekarza – Thomasa Hodgkina, który jako pierwszy opisał tę chorobę zajmującą węzły chłonne. Od innych chłoniaków różni się obrazem histopatologicznym, jednak jego najważniejszą cechą charakterystyczną jest występowanie w młodym wieku.

Leczenie kończy się pomyślnie w około 80% przypadków i – choć jest refundowane przez NFZ – to konieczne jest pokrycie kosztów opieki nad chorym czy transportu. Stąd rodzina i przyjaciele zainicjowali akcję Kawiarnia Wielkanocna, podczas której m.in. w siedzibie OSP w Gotartowicach zbierano fundusze na leczenie Gabriela.

Jesteśmy w tej chwili na 4. kursie chemioterapii – mówi mama Gabrysia. – Trzy chemie już za nami. Rozpoczęliśmy 14 stycznia leczenie, po tygodniu podano sterydy później pierwszą chemię. Cykle trwają 28 dni, więc czeka nas jeszcze dwa miesiące leczenie – jeśli nie będzie opóźnień. A na razie nie ma. Cieszę się z każdej pomocy: była zbiórka w przedszkolu nr 18 w Starych Boguszowicach, była zbiórka w szkole, do której chodzi Gabryś w Gotartowicach i w przedszkolu nr 43. Najgorsze jest to, że nie możemy przewidzieć przyszłości. Chłoniaki w wielu wypadkach zostają wyleczone, ale też niestety wracają. Syn miał problemy kardiologiczne, które na szczęście zażegnaliśmy, co nie znaczy, że nie będzie kolejnych schorzeń towarzyszących. Już teraz jesteśmy zapisani do poradni genetycznej, urologicznej i na tomograf. Dlatego prosimy o tzw. 1,5% na Fundację Iskierka, której Gabryś jest podopiecznym.

Gabriela można wspomóc dokonując wpłat na rzecz fundacji:

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8
Nr konta: 50 1050 0099 6781 1000 1000 1240

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL50 1050 0099 6781 1000 1000 1240
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1,5% KRS 0000248546
cel szczegółowy: Darowizna Gabriel Kulski

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button