Wiadomości

Poseł Kopiec: uchwała w obronie Karola Wojtyły to gniot

Jesteście współwinni pedofilii – tak o posłach PiS głosujących za uchwałą w obronie Jana Pawła II powiedział jeden z lokalnych przedstawicieli Lewicy.

Burza po reportażu wyemitowanym przez jedną ze stacji telewizyjnych dot. rzekomego tuszowania przez ówczesnego arcybiskupa krakowskiego przypadków pedofilii w Kościele. Posłowie PiS – również z naszego regionu – stanęli w obronie Papieża-Polaka. Sejm przyjął także uchwałę w tej sprawie (poparli ją w większości posłowie PiS oraz Koalicji Polskiej, przeciwko zagłosowała Lewica. 125 posłów Koalicji Obywatelskiej nie wzięło udziału w głosowaniu). Lokalni parlamentarzyści prawicy w mediach społecznościowych poparli obronę Karola Wojtyły:

Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jako posłowie wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich obywateli, którzy stanęli w obronie Wielkiego Polaka – napisał Adam Gawęda
Niech nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich, którzy próbują odebrać nam godność i wymazać pamięć. Jan Paweł II był wzorem nie tylko dla społeczeństwa, ale dla całej klasy politycznej, w czasach gdy rodziła się nasza demokracja. Polacy i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nigdy nie pozwolą na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez system komunistyczny, któremu się sprzeciwiał.

Ostrzej wypowiedział się pochodzący z Raciborza wiceminister sprawiedliwości Michał Woś:

Szkoda słów. To jest zderzenie cywilizacji. To jest rzeczywiście zderzenie cywilizacji: ludzi rzeczywiście broniących najważniejszych wartości cywilizacji Zachodu, cywilizacji chrześcijaństwa, fundamentów naszego narodu, najważniejszych spraw. A z drugiej strony ludzi, którzy mają poplątane w głowach, którzy uwierzyli w te różne ideologie, lewackie brednie i którzy wychodzą i o czym mówią? Oni mówią o tym, że trzeba skasować ulicę Jana Pawła II, że trzeba zmienić nazwę szkoły imienia Jana Pawła II, że trzeba usunąć Jana Pawła II z przestrzeni publicznej. I nie chodzi o religię, przecież nawet tu nie chodzi o to. Tu chodzi o naród.

W mocnych słowach na uchwałę zareagował z kolei rybnicki poseł Lewicy Maciej Kopiec:

Wraz z Lewicą, jako jedyni, zagłosowaliśmy ZA ODRZUCENIEM uchwały o Karolu Wojtyle.
🚫Sejm to nie sąd.
🚫Sejm to nie kościół.
🚫Polska to nie Watykan.

Jeśli Wojtyła ukrywał pedofilię, to jest jej współwinny. Ci, którzy dziś głosowali w obronie Wojtyły i wymusili procedowanie tego gniota w Sejmie – także.

Do tych słów odniósł się senator Wojciech Piecha:

Pan poseł reprezentuje swoje poglądy polityczne bliskie poglądom komunistów, którzy w latach 70. i 80. zwalczali Jana Pawła II. Oni robią to do tej pory. Od śmierci papieża minęło już 18 lat, ten temat jest w dalszym ciągu w grze i tym tematem tematem się gra. Uważam, że tak wielki Polak, taka wielka postać, człowiek, który prowadził nas przez lata osiemdziesiąte i nakreślił kierunek, w którym powinniśmy podążać, jest w tej chwili opluwany i to w taki dziwny, w taki ohydny wręcz sposób. A poseł Kopiec to młody człowiek po czterdziestce, który nie zna zna kontekstu, nie zna komunizmu od podszewki. Byliśmy wtedy narażeni na różne szykany za swoje poglądy. I tu poseł Kopiec okazał się takim małym człowieczkiem, który próbuje na tej fali zdobyć jakąś popularność. Wiadomo, że kampania wyborcza już się toczy przed wyborami parlamentarnymi i to jest pokłosie tego – taki ohydny język, który niestety będzie chyba nam towarzyszył aż do wyborów parlamentarnych. Dziwi mnie to, że taka osoba, parlamentarzysta wybrany przez mieszkańców regionu w taki sposób się zachowuje.

W rozmowie z nami poseł Maciej Kopiec podkreślił z kolei, że sejm ma być miejscem legislacji i załatwiania spraw administracyjnych, gospodarczych.

Mam 33 lata, więc nie jestem po czterdziestce. W sejmie nie należy mieszać sacrum i profanum Nie wiem, dlaczego senator Piecha tak się uniósł. Ja w głosowaniu wziąłem udział, a mojego wpisu nie uważam za ohydny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button