Wiadomości

Poseł Roman Fritz chce ściągać święte krowy z Indii, mamy Chanukę, będziemy mieć i krowy

W ostatnich dniach poseł Roman Fritz zaskoczył opinię publiczną swoją nową propozycją sugerując sprowadzenie kilku świętych krów z Indii do polskiego Sejmu. W swoim publicznym wystąpieniu podkreślił, że taka inicjatywa mogłaby przyczynić się do zwiększenia tolerancji i zrozumienia międzykulturowego w Polsce.

Poseł Fritz nie zatrzymał się tylko na propozycji sprowadzenia krów. W swoim poście na mediach społecznościowych napisał: „Jestem za sprowadzeniem paru świętych krów do Sejmu. Możemy też obchodzić święto Śiwaratri – też jest o światłach. Unikniemy w ten sposób oskarżeń o brak tolerancji i antyhinduizm.”

Propozycja posła Fritza nawiązuje do niedawnego kontrowersyjnego incydentu, w którym Grzegorz Braun zgasił chanukowy świecznik, wywołując lawinę dyskusji na temat tolerancji i wolności wyznania. Teraz Fritz proponuje nietypowy sposób na zminimalizowanie ewentualnych oskarżeń o nietolerancję.

Sprowadzenie świętych krów z Indii, zwierząt uznawanych za święte w hinduizmie, miałoby stanowić swoisty gest otwarcia na różnorodność kulturową. Ponadto, propozycja obchodzenia święta Śiwaratri, które również opiera się na motywie świateł, mogłaby być kolejnym krokiem w kierunku budowania mostów między kulturami.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button