Wiadomości

Prezydent Kuczera zachęca: jest nawet 100% dopłat do pomp ciepła

Rybnicki magistrat przypomina: mieszkańcy naszego regionu mogą się starać o dofinansowanie

Wnioski o grant można składać jeszcze do środy. Projekt przeznaczony jest dla  mieszkańców Rybnika i gmin Subregionu Zachodniego. Dla stolicy regionu przewidzianych zostało 119 grantów. Możliwe dofinansowanie do pomp ciepła: zwrot do 100% kosztów

Na co można uzyskać grant?

W ramach Projektu można uzyskać grant na zwrot kosztów związanych z wymianą kotła węglowego na powietrzną pompę ciepła.

Jaka jest wysokość grantu?

Do 100% kosztów netto związanych z montażem pompy ciepła. Maksymalna możliwa kwota grantu to 45 000 zł.

Kto może ubiegać się o grant?

Z grantu będą mogli skorzystać właściciele/współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego tj.:  Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Godów, Gorzyce, Jastrzębie-Zdrój, Jejkowice, Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pszów, Racibórz, Radlin, Rudnik, Rybnik, Rydułtowy, Świerklany, Wodzisław Śląski, Żory.

Czy są jakieś ograniczenia dostępności do grantu?

Energia cieplna wyprodukowana przez pompę ciepła musi być zużywana wyłącznie na własne potrzeby gospodarstw domowych i nie może być wykorzystywana na potrzeby działalności rolniczej oraz działalności gospodarczej. Liczba dostępnych grantów jest ograniczona. Należy zapoznać się z treścią Regulaminu oraz załącznikami do ogłoszenia (publikujemy je poniżej).

W jaki sposób wypłacany jest grant?

Grant jest wypłacany jako zwrot poniesionych przez mieszkańca kosztów, które poniósł po podpisaniu umowy grantowej.  

Jak ubiegać się o przyznanie grantu?

  • Należy skompletować wymaganą dokumentację do wniosku o przyznanie grantu.  Należy między innymi dokonać weryfikacji technicznej budynku na własny koszt w celu doboru pompy ciepła do budynku. Karta weryfikacji budynku jest załącznikiem do Regulaminu. Potrzebne będą także księga wieczysta budynku oraz deklaracja CEEB.
  • Dokumenty w formie papierowej należy złożyć osobiście w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. Należy posiadać ze sobą dokument tożsamości.
  • Po złożeniu wniosków odbywać będzie się weryfikacja  dokumentów. Ogłoszenie wyników naboru będzie dostępne na stronie  htttps://www.grantyoze.subregion.pl

Jaki jest termin i miejsce składania wniosków?

Nabór prowadzony będzie w okresie od 8 kwietnia do 8 maja 2024 roku. Wnioskodawcy będą przyjmowani w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, ul. Rudzka 13C, Kampus (budynek z zegarem) , w godzinach:

  • poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki 9.00 – 14.00,
  • środy od 12.00 do 17.00.

Jak uzyskać więcej informacji?

Informacje dotyczące naboru można uzyskać, wysyłając e-mail na adres grantyoze@subregion.pl,  telefonicznie 32 42 22 446 wew. 4 lub 6, lub osobiście w Biurze Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button