Wiadomości

Przyjdźcie na piknik do Czerwionki!

Darmowa cukrowa wata, zupa i mnóstwo dobrej zabawy połączonej z nauką dbania o bezpieczeństwo. Tak będzie wyglądała pierwsza sobota lipca przy czerwioneckim Zameczku

To właśnie tam w godzinach od 10:00 do 14:0 na terenie rekreacyjnym odbędzie się piknik pod nazwą Bezpieczeństwo Na Cze-Le organizowany przez Stowarzyszenie Działamy po sąsiedzku.

Jednym z naszych głównych zadań jest propagowanie bezpiecznych zachowań oraz dbanie o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Rozpoczęły się właśnie wakacje, więc wspólnie ze służbami chcemy przypomnieć najważniejsze zasady, które pomogą uchronić przed zagrożeniami. A tych wbrew pozorom może podczas letnich miesięcy być całkiem sporo – tłumaczy inicjatorka wydarzenia, Alina Kucharzewska.

Podczas pikniku mieszkańcy będą mogli uzyskać liczne wskazówki od ekspertów na temat bezpiecznego planowania oraz spędzania urlopu. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach przekażą informacje na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyjaśnią, jak prawidłowo zgłaszać zdarzenia pod numer alarmowy 112. Z kolei policjanci i strażacy PSP oraz OSP doradzą, jak unikać niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji. Będzie można także zobaczyć wozy i sprzęt, jakim na co dzień dysponują ratownicy. Przy stoisku Narodowego Funduszu Zdrowia będzie można dowiedzieć się, jak odżywiać się w czasie wakacji, aby żyć zdrowo oraz jak uchronić się przed chorobami. Na wydarzeniu nie może zabraknąć leszczyńskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która pokaże swoje umiejętności strażackie. Ciekawe eksponaty na swoim stoisku edukacyjno–promocyjnym zaprezentuje Krajowa Administracja Skarbowa. Będzie to bowiem wystawa okazów CITES, czyli wyrobów z gatunków zwierząt chronionych, odebranych turystom przy próbie ich przemytu. Będzie też można obejrzeć nielegalne towary wyprodukowane m.in. z naturalnych skór zwierząt zagrożonych wyginięciem, muszli i fragmentów rafy koralowej.

Każda ze służb będzie miała równie ciekawe stoiska, na którym będzie można zapoznać się z tym, jak wygląda ich codzienna praca – podkreśla Anna Bywalec ze Stowarzyszenia Działamy po sąsiedzku.

Ogromnym zainteresowaniem wszystkich fanów Górnika Zabrze na pewno cieszyć się będzie Jorguś, czyli maskotka tego klubu, z którą będzie można zrobić sobie zdjęcie. Podobnie zresztą radość dzieci wywoła policyjny Sznupek. Na najmłodszych czekać będzie darmowa wata cukrowa, dmuchaniec do skakania oraz gry i zabawy, w tym malowanie buziek. Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich z Czuchowa ugotuje dla wszystkich pyszną darmową zupę. Partnerem pikniku Bezpieczeństwo Na Cze-Le jest Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej. Patronem medialnym wydarzenia jest między innymi portal ROW.info.pl.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button