VideoWiadomości

Radni PiS: Rybnik dostanie ponad 51 500 000 zł

Jeszcze nigdy rząd nie dał tyle samorządom! Takie słowa można było usłyszeć dziś w siedzibie Zarządu Okręgu 73 Prawa i Sprawiedliwości

Odbył się tam dziś briefing prasowy, na którym radni PiS przedstawili działania władzy centralnej w stosunku do samorządu lokalnego. A te są – zdaniem radnego Karola Szymury – pionierskie.

Do samorządów popłyną dodatkowe środki na rzecz wydatków bieżących. Do Rybnika trafi ogromna suma, bo ponad 51 500 000 zł. Takich pieniędzy nigdy wcześniej w Rybniku nie było. Nigdy wcześniej rząd nie dał samorządom takich funduszy, by wydano je zgodnie z potrzebami mieszkańców. Będzie je można rozdysponować na wszystkie bieżące wydatki, o których zwykle prezydent Kuczera mówi krótko: na to pieniędzy nie ma! – stwierdził radny Szymura

Wtórowali mu pozostali radni zebrani na briefingu, czyli Łukasz Dwornik, Jerzy Lazar, Andrzej Sączek, Mirela Szutka (wszyscy z klubu radnych PiS) oraz Andrzej Wojaczek (BSR)

Mam tylko jedną prośbę – powiedział krótko Łukasz Dwornik -Abyśmy się tymi pieniędzmi nie zachłysnęli i wydawali je mądrze na rzecz mieszkańców. Bo przecież o mieszkańców tutaj przede wszystkim chodzi. I gdy idzie o inwestycje strategiczne, to zachęcam prezydenta Kuczerę, by wsłuchał się w głos rybniczan. Tych oczekiwań mieszkańców jest dość sporo, wystarczy wspomnieć o remontach dróg, bo tu pieniędzy zawsze brakuje.

Powinniśmy dbać o dzieci i młodzież. Pamiętajmy o nich wydatkując te środki – dodała Mirela Szutka -Oby w przyszłym roku znów nie okazało się, że mamy pozamykane na dwa miesiące wszystkie miejskie baseny, bo to jest wielką szkodą dla zdrowia naszych dzieci. Nie mówię, że mamy od razu budować aquapark, ale dbajmy o możliwość sportu i rekreacji

Ta idea rozwoju sportów wodnych czy budowy aquaparku nie jest wcale nierealna – skwitował radny Dwornik odpowiadając na nasze pytania -Być może udałoby się wykorzystać „wodne” tradycje Rybnika i rozwinąć tę gałąź turystyki

Z kolei radny Andrzej Wojaczek postulował, by środki wydane także na rewitalizację Chwałowic, które są mocno zdegradowane.

To już 51% degradacji – ocenił radny -Może w końcu uda się zmodernizować ulicę Zwycięstwa i wybudować tam chodnik, by mamy z dziećmi i z wózkami nie musiały chodzić w bezpośredniej bliskości ciężarówek z węglem.

Pełny zapis konferencji prasowej w poniższym materiale video. Głosowanie miejskiej rady nad przyjęciem subwencji odbędzie się najprawdopodobniej we wrześniu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button