Video

Rybniczanie w obronie ks. Olszewskiego. Protest w Katowicach

Od początku tygodnia w internecie wrze za sprawą wiadomości przekazanych przez zatrzymanego przez policję ks. Michała Olszewskiego

Katolicki duchowny poskarżył się w liście do prawicowych mediów, że po zatrzymaniu, które miało miejsce w związku z rzekomymi nieprawidłowościami w Funduszu Sprawiedliwości, pozbawiono go jakichkolwiek napojów (w tym wody) i dostępu do toalety, głodzono go oraz poniżano. Duchowny opisał, że gdy zawieziono go na dołek, przez cały dzień był skuty.

Ubłagałem pół butelki wody z kranu, przyniesionej w butelce, która stała w celi. Rano, kiedy prosiłem, by zaprowadzono mnie do WC, usłyszałem: Lej do niej  napisał ksiądz.

Sprawa stała się na tyle bulwersująca, ze w obronie księdza stanęli prawicowi politycy:

Niektórzy funkcjonariusze zachowywali się w sposób zgodny z przepisami, ale niestety niektórzy nie i to musi być bardzo dokładnie wyjaśnione – powiedział poseł Michał Wójcik i dodał, że zamierza spotkać się z Prokuratorem Generalnym Bodnarem lub minister Ejchart, by poznać wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy

Wójcik poinformował także, że wczoraj zostało złożone pismo do komitetu ONZ, który zajmuje się torturami więźniów. W obronie księdza zorganizowano dziś w Katowicach protest, na który wybrali się także rybniccy politycy lokalni.

Patrioci Śląska i Zagłębia i Kluby Gazety Polskiej, to główni organizatorzy protestu w Katowicach pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego. Poseł Michał Wójcik, samorządowcy oraz patrioci z różnych miast Ślaska stają w obronie księdza Michała Olszewskiego, w obronie praworządności, suwerenności i wiary.
Setki osób odśpiewało Hymn Rzeczypospolitej Polskiej i przy powiewie biało-czerwonych flag wysłuchaliśmy patriotycznych przemówień w obronie suwerenności, tradycji i wiary chrześcijańskiej oraz księży
– mówi Andrzej Sączek, obecny na wiecu rybnicki radny

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że w związku z ujawnieniem takich informacji przez ks. Olszewskiego, podjęto działania sprawdzające związane z opisanymi okolicznościami.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button