Wiadomości

Rybnik ma nowego pełnomocnika w UM

Od wczoraj Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Dróg będzie Mariusz Śpiewok – były wiceprezydent Gliwic

Mariusz Śpiewok urodził się w 1976 roku w Rybniku. Zawodowo związany z Gliwicami, gdzie od lutego 2019 roku do maja 2024 r. był wiceprezydentem miasta odpowiedzialnym za rozwój miasta, inwestycje, zarządzanie drogami, gospodarkę komunalną oraz nadzór nad miejskimi spółkami.

W gliwickim magistracie pracował również w latach 2000 – 2010, przechodząc pełną ścieżkę kariery od podinspektora do zastępcy naczelnika wydziału. W swoim dorobku zawodowym ma również kierowanie Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, przez 5 lat jako dyrektor biura oraz przez blisko 5 lat jako przewodniczący zarządu. Przez dwa lata był zastępcą dyrektora ds. technicznych Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej – czytamy w komunikacie rybnickiego magistratu

Prywatnie jest rybniczaninem od pokoleń, rodzinnie związanym z Boguszowicami i Kłokocinem. Obecnie jest mieszkańcem dzielnicy Golejów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button