Wiadomości

Rybnik może mieć Drzewo Roku, tylko trzeba pomóc!

Głosujemy na Victorię! Zegar tyka – zachęca rybnicki magistrat. Zostało tylko 5 dni głosowania

To już powoli ostatnia szansa, by zagłosować na Drzewo Roku 2024, bowiem tylko końca czerwca trwa głosowanie, w którym o ten zaszczytny tytuł walczy charakterystyczny, rybnicki buk VICTORIA, rosnący na terenie szpitala psychiatrycznego.

Organizowany od 14. lat przez Klub Gaja konkurs Drzewo Roku ma na celu zwrócenie uwagi na ciekawe drzewa, które od pokoleń są częścią lokalnej społeczności, polskiej kultury i historii. Kto zdobędzie tytuł Drzewa Roku 2024 dowiemy się już za kilka dni – czytamy w miejskim komunikacie –Rybnik reprezentuje Buk Victoria – buk pospolity (Fagus sylvatica L), wiek 170-200 lat, wys. 27 m, obwód 428/326 cm, pomnik przyrody.

Głosowanie internetowe na Drzewo Roku 2024 trwa do końca czerwca na stronie https://drzeworoku.pl/

Buk Victoria

W sercu Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Rybniku znajduje się park, a w nim rośnie niezwykły buk. Ten imponujący świadek powstania szpitala, obserwator jego historii, lat świetności, ale także niespokojnych czasów powstań i wojen, wyróżnia się swoimi dwoma zrośniętymi pniami, które układają się w literę V, symbolizującą Victorię – zwycięstwo. Dla pacjentów często jest inspiracją do walki i triumfu nad chorobą. Majestatyczny buk, wkomponowany w malowniczy park, oferuje pacjentom i odwiedzającym idealne miejsce do spacerów, relaksu i obcowania z naturą. Jego rozłożysta korona zachęca do odpoczynku w jej cieniu, jednocześnie dając schronienie biegającym po parku wiewiórkom. Ten klimatyczny zakątek stwarza atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i regeneracji.

Podczas głosowania każdy może oddać tylko jeden głos przy użyciu jednego adresu e-mail. Bardzo ważne, aby po wpisaniu swojego adresu i oddaniu głosu na faworyta wejść w link przesłany na wskazany adres e-mail i dokończyć głosowanie klikając Zatwierdź głos. Po akceptacji głosu zostanie on automatycznie dodany do wyników głosowania na stronie konkursu. W ostatnim tygodniu głosowania liczba głosów oddanych na poszczególne drzewa zostanie ukryta aż do momentu ogłoszenia wyników konkursu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button