Wiadomości

Są wyniki wyborów do Europarlamentu

Niespodzianki? Na pewno są. Sprawdźcie sami, kto ile głosów uzyskał

Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki wyborów z województwa śląskiego. Jak będzie wyglądał zatem rozkład mandatów? Do Parlamentu Europejskiego wejdą najprawdopodobniej:

Borys Budka (POKO), Łukasz Kohut (POKO), Patryk Jaki (PiS), Jadwiga Wiśniewska (PiS) i Marcin Sypniewski (Konfederacja). Zaznaczamy, że nie jest to oficjalna informacja PKW. Z naszych informacji wynika też, że reelekcji nie uzyskała dotychczasowa europoseł Izabela Kloc.

Poniżej pełne zestawienie wyników na podstawie danych Państwowej Komisji Wyborczej).

Lista nr 1 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1GRAMATYKA Michał Sebastian40 748
2KIEPURA Henryk8 519
3STRACH Piotr Paweł3 658
4MILAS Jolanta Elżbieta4 891
5WOJTUSIAK Karina Kinga3 627
6PINDEL Mateusz Józef3 025
7OSMALAK Łukasz Tomasz2 591
8KANCLERZ Ilona Grażyna2 130
9KOWALCZYK Elżbieta3 138
10KARASEK Bronisław1 798
Razem74 125
Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:135 195
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1SYPNIEWSKI Marcin49 553
2FRITZ Roman Henryk16 245
3GRAJNY Robert Łukasz3 570
4PECKA Jacek3 864
5MODZELEWSKA Bożena Krystyna2 859
6SARRÉ Sebastian Jakub1 580
7BOCZEK Hanna Dorota4 325
8MEHLICH Natalia Maria1 282
9RYSZKA Katarzyna2 413
10SOŚNIERZ Dobromir Andrzej49 504
Razem135 195
Lista nr 3 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA W NORMALNEJ EUROPIE
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:9 359
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard4 343
2STERNAL Ewa Magdalena1 247
3URBAŃCZYK Maciej Krzysztof595
4MIERZEJEWSKI Jakub Piotr558
5ŚLĘCZKA Justyna753
6MORCIŃSKA Izabela Maria282
7BRZĄKALIK Grażyna Katarzyna272
8PALIŃSKI Mateusz Mariusz192
9WRÓBEL Ewa Paulina742
10WASILEWSKI Przemysław Robert375
Razem9 359
Lista nr 4 – KOMITET WYBORCZY POLEXIT
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:2 861
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1SKÓRA Tomasz Stanisław1 288
2SZWED Edmund251
3FORTOŃSKI Tomasz148
4JASZCZURA Grzegorz Leszek187
5ŁUBINA Małgorzata Józefa158
6KMIOTEK Dariusz Jan184
7WOŹNIAK Małgorzata238
8ZABIEGAŁA Witold Grzegorz66
9MUSIALIK Emilia209
10WŁODARCZYK-KORZENIEC Iwona Aleksandra132
Razem2 861
Lista nr 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:551 782
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1BUDKA Borys Piotr334 842
2NYKIEL Mirosława54 937
3KOHUT Łukasz Marcin107 626
4SZUMILAS Krystyna Maria15 510
5KRÓL Wojciech Piotr4 409
6STACHOWICZ Katarzyna Karolina14 559
7SABAT Bartłomiej Daniel5 014
8KULIK Grażyna Danuta3 969
9WITEK Przemysław Jarosław2 841
10GADOWSKI Krzysztof Jan8 075
Razem551 782
Lista nr 6 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:61 653
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1KONIECZNY Maciej24 551
2NOWICKA Wanda Hanna17 087
3SIKORA Monika Jolanta4 646
4NIEDZIELA Tomasz Damian3 085
5SUROWIEC Ewa Janina3 578
6SIKORSKI Grzegorz Mieczysław1 723
7GRAŚ Grażyna Bogusława891
8URBAŃCZYK Piotr Aleksander722
9NIEDBAŁ Marek Michał851
10MADZIA Magdalena4 519
Razem61 653
Lista nr 7 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:485 505
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria145 218
2JAKI Patryk Tomasz266 246
3KLOC Izabela Helena34 669
4MATUSIAK Grzegorz6 341
5MAŃKA-SZULIK Małgorzata Maria8 066
6PUDA Grzegorz Paweł9 083
7MALIK Ewa Danuta3 360
8KALATA Andrzej Jerzy3 466
9TOBISZOWSKA Dorota Jolanta3 120
10WIECZOREK Jarosław Wiesław5 936
Razem485 505
Lista nr 8 – KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:6 248
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1GRZYWA Małgorzata Barbara2 300
2PUSTELNIK Adam Ferdynand1 203
3BARC Beata Agnieszka471
4JAŚKOWSKI Tomasz Krzysztof253
5RESZKE Rafał Jakub254
6SZCZYGIEŁ Katarzyna Małgorzata381
7GRZYWA Zygmunt182
8BARAN Beata571
9KAMIŃSKI Krzysztof Andrzej271
10MATLAKIEWICZ Katarzyna Lidia362
Razem6 248
Lista nr 9 – KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:2 082
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1MOL Maciej Piotr702
2SAKOWSKI Szczepan Józef186
3TOPORKIEWICZ Grzegorz Dariusz138
4ŻOŁNOWSKA Elżbieta Teresa176
5CZECHOWSKA Bożena Iwona117
6MAREK Krzysztof Henryk101
7WIDAWSKA Beata Joanna106
8BIERZA Kamil Szymon50
9ZAJĄC Barbara Ewelina144
10WIŚNIEWSKA Adriana362
Razem2 082
Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI
Liczba głosów ważnych oddanych na listę:3 311
Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:
1JANIK Marek Krzysztof1 079
2BRODZIŃSKA Agnieszka Ewa599
3SARECKI Krzysztof260
4BŁACHUT Anita Izabela383
5GAJ-MAJKOWSKI Michał160
6KLEKOT Krystyna320
7HELIS Paweł

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button