Video

Służba Więzienna świętowała w Rybniku

Pod znakiem bezpieczeństwa upłynęły pierwsze dni lipca w naszym regionie

Sobota – jak już wspominaliśmy w artykule Bezpieczeństwo na Cze-Le! – upłynęła w Czerwionce w towarzystwie służb mundurowych dbających o nasze bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu. Dzień później spotkanie o podobnej tematyce miało miejsce w Rybniku, a impulsem było świętowanie Służby Więziennej. Wspomnieliśmy o tym w fotorelacji Tysiące ludzi i Luxtorpeda. Festyn na Kampusie.

Z kolei dzisiaj Służba Więzienna na rybnickim rynku oficjalnie obchodziła swoje święto. Na miejscu nie zabrakło oficjeli – byli radni, przedstawiciele władz Rybnika, policji, Służby Leśnej, a także parlamentarzyści i wiceminister Michał Woś.

Rybnik jest największym miastem w Polsce, które nie ma jednostki penitencjarnej, czyli gdzie na co dzień funkcjonariusze Służby Więziennej nie pracują – mówił wiceminister Woś w rozmowie z nami. -I cieszę się, że mogę powiedzieć, że społeczeństwo wie, że jesteśmy bezpieczni, bo 96% Polaków uważa, że okolica, w której mieszkają jest bezpieczna. To jest oczywiście zasługa policjantów, straży pożarnej, wojska, ale też tych służb, których na co dzień nie widać, między innymi Służby Więziennej. Stąd te dwudniowe obchody. Wczoraj było kilka tysięcy osób na kampusie, dzisiaj tutaj te oficjalne obchody. Służba Więzienna ma się czym chwalić, bo rzeczywiście chronią społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, pracują nad ich charakterami. A rząd właśnie finansuje wielką modernizację. Warto pamiętać, że zdecydowana większość osadzonych – mogących pracować – pracuje.

Wtórował wiceministrowi senator Wojciech Piecha:

To jest święto ludzi, którzy zapewniają bezpieczeństwo, którzy swoją postawą akcentują naszą polskość i nasze przywiązanie do bezpieczeństwa. To bezpieczeństwo jest najważniejszym elementem naszego życia, bezpieczeństwa. Bez poczucia bezpieczeństwa jesteśmy troszeczkę zagubieni. A tak możemy żyć pełnią życia. Można powiedzieć, że Rybnik został wyróżniony będąc areną tego niebagatelne święta. Jestem z tego bardzo zadowolony.

Podczas uroczystoście wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, Dyrektor Generalny Służby Więziennej Jacek Kitliński oraz Dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach Maciej Konior wręczyli odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button