Wiadomości

Śmierć w Wodzisławiu. 19-latek nie żyje

Tragedia na wodzisławskim osiedlu przy ul. Harcerskiej. Nie udało się uratować nastolatka

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek najprawdopodobniej tuż przed północą. Przed blokiem – jak zeznają świadkowie – ktoś ugodził chłopaka nożem. Tę informację potwierdza prokuratura.

Prowadzimy postępowanie w trybie art. 308 w kierunku przestępstwa zbrodni zabójstwa z art. 148 kk. W chwili obecnej prowadzone są czynności przedśledcze, czyli te 308, które wcześniej wymieniłem mające na celu zabezpieczenie dotychczas niezabezpieczonnych dowodów rzeczowych. Przesłuchiwani są świadkowie. Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego patomorfologa, który wstępnie określił przyczynę zgonu jako ranę kłutą w okolicy serca powiedział prokurator rejonowy z Wodzisławia Śląskiego, Marcin Felsztyński. 

Zatrzymano jedną osobę podejrzaną. Jest to mężczyzna w wieku 25 lat. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że to ofiara na skutek kłótni zaatakowała starszego z mężczyzn, który miał odebrać młodszemu nóż i zadać cios. Prokuratura okręgowa w Gliwicach, która nadzoruje sprawę nie udziela na razie żadnych informacji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button