Video

Sprawa Najki w sejmie. Interweniuje poseł Braun

Po naszym wczorajszym wywiadzie z Natalią Najką Ruś w sejmie odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa

W czasie konferencji przytoczono szereg przykładów łamania wolności słowa przez organy państwowe. Opowiedziano o sprawach osób ściganych i skazywanych za swoje poglądy.

Prokuratura oskarża, a sądy niestety skazują ludzi, którym zarzuca się czyny, których nie popełnili. W sposób absurdalny takie zarzuty formułuje na przykład Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zarzucając na przykład cytowanie Biblii w odniesieniu do konfliktu rosyjsko-ukraińskiego – powiedział Adam Kania z Fundacji Polskie VETO

Pełny zapis konferencji prasowej

Agresywna publicystyka Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jest brana za poważny argument przez prokuraturę i sądy. I – jak widzimy – zapadają wyroki. I nie są to tylko kary finansowe, ale także kary ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności – podkreślał poseł Grzegorz Braun. Zamyka się ludzi do więzienia za to, co powiedzieli. Bez wskazania pokrzywdzonych czy ofiar – dodał poseł Braun.

Poruszono także przykład obecnego na konferencji Pawła Wyrzykowskiego, który w ciągu ostatnich 6 lat był oskarżany za sprawą OMZRiK 30 razy, ale – jak sam podkreślał – nie skazano go ani razu. Uczestnicy konferencji dodali, że trwa zwalczanie polskiej aktywności społecznej oraz polskiego patriotyzmu i należy się temu przeciwstawić.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button