Wiadomości

Sztuczna inteligencja będzie pisać dla nas teksty

Szybki rozwój sztucznej inteligencji sprawia, że można i należy wykorzystać to narzędzie do ułatwienia sobie pracy.

AI, czyli sztuczna inteligencja (a dokładniej ChatGTP) przebojem zdobywa kolejne obszary internetu. Budzi uzasadnione obawy, ale także upraszcza życie. Już teraz tłumaczenie tekstu w większości przypadków nie wymaga ślęczenia nad słownikiem czy zatrudnienia tłumacza. AI potrafi też napisać szkic tekstu na podstawie podanych informacji. I jako pierwsze medium w naszym regionie postanowiliśmy to wykorzystać i oficjalnie o tym poinformować. Oczywiście tekst napisany przez AI będzie każdorazowo sprawdzany i w miarę potrzeb redagowany przez dziennikarza, a informacja o tym, że szkic stworzyła sztuczna inteligencja będzie jawna i umieszczona w miejscu Autor u góry materiału, tak by Czytelnicy nie czuli się oszukani.

I bądźcie spokojni. Nadal będziemy czuwać nad prawdziwością i rzetelności przekazywanych przez nas informacji – tak jak ma to miejsce w przypadku każdego naszego materiału.

Czy sztuczna inteligencja zastąpi dziennikarzy? Raczej nie. AI nie pójdzie na spotkanie z mieszkańcami, nie przejrzy archiwum i nie będzie zadawać niewygodnych pytań władzy. Natomiast istnieje duża szansa, że sztuczna inteligencja zastąpi media workerów, którzy dziś – niestety – zalewają media społecznościowe miałkim tekstami o wątpliwej jakości. Patrząc na poziom niektórych clickbaitowych publikacji można odnieść wrażenie, że teksty tworzone przez AI są dużo lepsze. I to chyba będzie niewątpliwa korzyść z istnienia tej nowej komputerowej rzeczywistości. A już dziś przed południem na naszym portalu pierwszy tekst przygotowany przez częściowo przez AI. Bądźcie z nami!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button