Wiadomości

„Tę ekipę należy odsunąć od władzy”. Będą walczyć o lepszy Rybnik

Do wyborów samorządowych zostało jeszcze wiele tygodni, ale wygląda na to, że kampania już się rozpoczęła

I rozpoczęła się nie tylko dlatego, że jesienią czekają nas jeszcze wybory parlamentarne, więc przedwyborcze zmagania największych partii już trwają. Również lokalne komitety powoli zaczynają odkrywać karty. Jako pierwszy zaprezentował swój plan ugrupowanie Lepszy Rybnik. W środowy wieczór w rybnickiej bibliotece liderzy nieoficjalnego jeszcze komitetu opowiedzieli o swoich planach.

Każdy z nas osiągnął już stabilizację zawodową i finansową. Budowaliśmy firmy i organizacje z setkami ludzi na pokładzie, które osiągały sukcesy. Nie boimy się nowych wyzwań, jakim na pewno jest rozwój Lepszego Rybnika. Mamy prawo się odzywać i się odzywamy. Chcemy Rybnika, w którym będzie się lepiej mieszkać, w którym będzie się inwestować i który będzie się rozwijał.

Kto mówi tak zdecydowanym głosem? Tak zdecydowanym głosem mówią: Tomasz Pruszczyński, Mirosław Małek i Tomasz Kieczka.

Naszym celem jest odsunięcie obecnej ekipy od władzy – dodaje wprost Tomasz Pruszczyński. -Rybnikiem mają rządzić kompetentni profesjonaliści. Żeby miasto mogło się rozwijać potrzeba liderów którzy mają plan i potrafią go konsekwentnie realizować.

Jakie są plany Lepszego Rybnika? Przede wszystkim wsłuchanie się w głos mieszkańców, zaprzestanie inwestycji, których mieszkańcy nie chcą i współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami.

W tej chwili tej współpracy nie ma, a my chcemy współpracować właśnie. Z każdym. Z każdym dla dobra Rybnika. Ideologię i politykę niech uprawiają w Warszawie, a my chcemy rozwijać miasto

W jakim konkretnie kierunku ma iść rozwój i jakie inwestycje są niechciane przez mieszkańców? Pytany przez nas o to Tomasz Pruszczyński odpowiedział, że jest to temat na szerszą rozmowę w niedalekiej przyszłości. Z pewnością – jego zdaniem – jednymi z ważniejszych problemów są: kreacja nowych miejsc pracy, pozyskanie inwestorów i reaktywacja uczelni oraz rozwiązanie kłopotów z ruchem drogowym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button