Video

„To jest atak na wolne media”. Wiceprezydent Masłowski pozwany

Dziś w samo południe w Sądzie Okręgowym w Rybniku Tomasz Pruszczyński złożył pozew przeciwko Piotrowi Masłowskiemu

Jest to pokłosie sprawy z lutego tego roku, o której pisaliśmy w artykule Miasto kontra media? Prezydent Masłowski zawiadomił prokuraturę i wielokrotnie później w innych materiałach. Zgodnie z zapowiedzią Tomasz Pruszczyński złożył pozew cywilny z żądaniem przeprosin i zadośćuczynienia.

Przeprosiny mają być opublikowane we wszystkich mediach, które za sprawą prezydenta Masłowskiego informowały o tej sprawie i tym sposobem naraziły na szwank dobre imię mojego klienta – powiedział przed sądem mec. Jarosław Reck, pełnomocnik T. Pruszczyńskiego -Ponadto żądamy wpłaty 20000 zł na cele społeczne. Nie jest to jakaś olbrzymia kwota, ale dla organizacji charytatywnej może być znacząca, a poza tym liczy się zasada.

Wtórował mu sam Tomasz Pruszczyński:

Zostałem zaatakowany przez Masłowskiego w sposób najgorszy z możliwych – z punktu widzenia przedsiębiorcy. Chodzi o dyskredytację. Prowadząc biznes w dość szerokim zakresie, ktoś mnie nagle posądza o to, że próbowałem korumpować. To jedno z najgorszych pomówień. To rzecz jeszcze bardziej poważna, jak wychodzi ust wiceprezydenta.

Jak do całej sprawy odnosi się Piotr Masłowski?

Jestem na zwolnieniu lekarskim po poważnej operacji i pozwu nawet nie czytałem, bo szczerze mówiąc nie jestem nawet w stanie. Powiem tylko jedno i chcę to podkreślić: zrobiłbym to samo ponownie, gdyby taka sytuacja miała miejsce. Jeśli ktoś próbuje mnie korumpować – ja zgłaszam sprawę odpowiednim organom.

Poniżej materiał video z konferencji prasowej zwołanej przez Tomasza Pruszczyńskiego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button