Wiadomości

Tragedia na olimpiadzie. Nie żyje wicestarosta Skatuła

Do dramatycznych wydarzeń doszło dziś podczas otwarcia XIX Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych

Według uzyskanych przez nas informacji wicestarosta Tadeusz Skatuła otworzył dziś przed południem olimpiadę niepełnosprawnych i wygłosił krótkie przemówienie.

Jest mi niezmiernie miło w imieniu władz powiatu wodzisławskiego powitać naszych wspaniałych sportowców wraz z opiekunami, szanownych gości, widzów i nieocenionych wolontariuszy, którzy dzisiaj uczestniczą w naszej Powiatowej Olimpiadzie Niepełnosprawnych. Cieszę się niezmiernie, że ta impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń rekreacyjno-sportowych, ponieważ z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych. Na dzisiejszej olimpiadzie jest ponad 320 uczestników, nie licząc zgromadzonej widowni i kibiców. Tu na tym niewielkim boisku, od 19 lat powstaje prawdziwa przestrzeń przyjaźni, tolerancji i zrozumienia pomiędzy ludźmi. Sport jest najlepszym środkiem przywrócenia kontaktu osób niepełnosprawnych ze światem zewnętrznym i ułatwienia integracji ze społecznością. Potwierdzenie tego znajdujemy w uśmiechach i zadowoleniu na twarzach uczestników – powiedział wicestarosta Skatuła

Wkrótce potem przebywając na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Tadeusz Skatuła zasłabł i najprawdopodobniej stracił przytomność. Prowadzona przez ponad godzinę resuscytacja nie przyniosła niestety efektu. Zmarły był radnym powiatu wodzisławskiego od 2002 r. W latach 2010-2016 był starostą wodzisławskim, a wcześniej (2006-2010) i obecnie wicestarostą. Za działalność samorządową został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Miał niespełna 73 lata.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button