Wiadomości

Tragiczny finał afery z 6 000 000 zł? Samobójstwo żony Rafała T.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce wczoraj na pograniczu Jejkowic i rybnickiej dzielnicy Zebrzydowice.

Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, ze doszło tam do samobójstwa kobiety w wieku ok. 49 lat. Bardzo wiele wskazuje na to, że jest to Wiesława T., żona współwłaściciela firmy BudInż, który podejrzewany jest o przywłaszczenie ponad 6 000 000 (najprawdopodobniej znacznie więcej) złotych. Przypomnijmy pokrótce szczegóły tej sprawy, o której pisaliśmy w styczniu i w lutym:

W grudniu ubiegłego roku rodzina Rafała T. – właściciela jejkowickiej firmy Budinż – zgłosiła jego zaginięcie. Policji dość szybko udało się ustalić, że mężczyzna nie zaginął, tylko opuścił rodzinę, z którą nie chce już mieć kontaktu. Jednocześnie niemal od razu okazało się, że mężczyzna wyprowadził z firmowego konta ponad 6 000 000 zł. Potem sprawa nabrała rumieńców, bo w wyniku naszego dziennikarskiego śledztwa udało się ustalić, że księgowa firmy pod koniec grudnia 2022 r. popełniła samobójstwo w Wiśle. Natomiast – co ważniejsze – na miesiąc przed zniknięciem Rafała T., czyli w listopadzie 2022 roku, Wiesława i Rafał T. – zgodne małżeństwo z długim stażem – postanowiło sporządzić intercyzę, czyli wprowadzić rozdzielność majątkową. Niedługo później, również w listopadzie, dokonali oni podziału majątku.

Co ciekawe Wiesławie T. przypadł luksusowy dom w Rybniku, który zamierzała – jako jedyna już właścicielka – sprzedać. Pełnomocnik jednej z pokrzywdzonych powiedział nam wówczas:

Wygląda to wszystko bardzo dziwnie. Będziemy nalegali na jak najszybsze wyjaśnienie tego przez prokuraturę, by przypadkiem nie doszło do drugiego „zniknięcia”

Wszystko jednak wskazuje na to, że sprawa skończyła się tragicznie i Wiesława T. nie żyje. Jej telefon – jak ustaliliśmy – nie odpowiada od ponad 15 godzin. Okoliczni mieszkańcy oraz prawnicy związani ze sprawą potwierdzają naszą wersję sugerującą samobójstwo. Na nasze pytania odpowiedziała też oficer prasowa rybnickiej policji – st. asp. Bogusława Kobeszko:

Potwierdzam, że wczoraj ujawniono zwłoki kobiety w wieku 49 lat. Najprawdopodobniej było to samobójstwo. Nie stwierdzono działania osób trzecich. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Czekamy na oficjalny komunikat prokuratury w tej sprawie. Miejsce pobytu Rafała T. nadal pozostaje nieznane. Nie udało się też odzyskać ani złotówki z wyprowadzonych z firmowego konta pieniędzy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button