Wiadomości

Trzy wypadki, dwa śmiertelne

Na drogach naszego regionu tragiczna była środa tuż przed długim weekendem

Z samego rana, około 7:30 doszło do śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 w Knurowie, o czym poinformowała w komunikacie gliwicka policja.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na autostradzie A1 w kierunku Ostrawy. Około 1800 metrów przed zjazdem na Knurów, najprawdopodobniej przy zmianie pasa ruchu, rumuńska ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Fiat, kierowany przez kobietę, przewrócił się na bok i zatrzymał na poboczu. Kierująca fiatem panda została przewieziona do szpitala, ale nie odniosła poważniejszych obrażeń. Niestety, wkrótce potem doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem tej samej ciężarówki. Tym razem skutki wypadku okazały się tragiczne – 30-letni kierowca hyundaia zginął w wyniku doznanych obrażeń. Jego pojazd uderzył bowiem w tylną część naczepy ciężarówki, odbił się i wjechał tuż przed tira jadącego lewym pasem. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, w tym policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Śledztwo w sprawie prowadzi gliwicka prokuratura.

Nieco później, również w Knurowie, wydarzył się śmiertelny wypadek przy ul. 1 Maja. Doszło tam do potrącenia 83-letniej kobiety na przejściu dla pieszych.

20-letni kierowca samochodu dostawczego, skręcając na skrzyżowaniu, potrącił przechodzącą przez pasy starszą kobietę. Po zdarzeniu na miejsce został skierowany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń piesza zmarła. Policjanci, prokurator oraz biegły przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca wypadku oraz badania pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. 20-letni kierowca był trzeźwy. Dodatkowo pobrano jednak od niego krew do badań na obecność innych niedozwolonych substancji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego śledztwa – czytamy w komunikacie policji

83-letnia kobieta niestety nie przeżyła wypadku

Czytelnicy donoszą, że tym samym czasie na autostradzie A4 koło Sośnicy również miał miejsce wypadek, w którym rannych zostało pięć osób, ale policja nie potwierdziła nam jeszcze tego zdarzenia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button