Wiadomości

Uciekł z 6 000 000 złotych! Został złapany po brawurowej akcji!

Zatrzymano poszukiwanego od końca grudnia jejkowickiego biznesmena Rafała T.

O tej sprawie pisaliśmy już wielokrotnie. W grudniu zeszłego roku nieżyjąca już Wiesława T. poinformowała policję o zaginięciu męża. Okazało się, że biznesmen żyje, przywłaszczył z firmowego konta co najmniej 6 000 000 zł i uciekł. Na początku marca okazało się, że Wiesława T. popełniła samobójstwo. Dziś otrzymaliśmy informację, że Rafał T. został zatrzymany 15 marca.

Podejrzanemu przedstawiono cztery zarzuty, o czyny z art. 286 § 1 k.k. w związku z art. 294 § 1 k.k., czyn z art. 296 § 1 k.k. i art. 296 § 2 k.k. w związku z art. 284 § 2 k.k., a także przestępstwo z art. 299 § 1 k.k. i z art. 300 § 1 i 3 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. Na wniosek złożony przez prokuratora, Rafał T. został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku. Trwają czynności procesowe – usłyszeliśmy w gliwickiej prokuraturze.

Udało nam się także dowiedzieć, że śledztwo obejmuje również wątek działania na szkodę spółki BUDINŻ PB sp. z o.o., sp.k. przez Rafała T. oraz ukrywania składników majątku. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Rafała T. zatrzymano dzięki brawurowej akcji policji.

Aktualizacja:
Mamy oficjalny komunikat policji w tej sprawie.

Policjanci ustalili, że 49-latek, wraz z żoną prowadzili działalność gospodarczą w postaci spółek działających w branży budowlanej. W latach 2020-2022 spółki uczestniczyły w licznych, poważnych inwestycjach budowlanych pełniąc funkcję głównego wykonawcy. Od połowy 2022 roku firma należąca do mieszkańca powiatu rybnickiego przestała regulować swoje zobowiązania wobec podwykonawców i dostawców, pomimo faktu, że otrzymywała środki pieniężne od inwestorów. 15 marca 2023 roku, 49-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą rybnickiej komendy. – poinformowała nas st. asp. Bogusława Kobeszko – oficer prasowa rybnickiej policji

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button