Video

Video z pożaru na A4. Bohaterski ratownik ocalił 4 osoby i ugasił samochód

Taką osobę każdy chciałby spotkać na swej drodze. Dawid Lach udowodnił, że ratownikiem medycznym jest się 24 godziny na dobę

Wczoraj, 15 sierpnia, na autostradzie A4 pomiędzy Zabrzem a Rudą Śląską na jezdni w kierunku Katowic miał miejsce wypadek. Na szczęście niemal od razu na miejscu pojawił się właśnie ratownik Dawid, który przypadkowo tamtędy przejeżdżał. Nie tylko ewakuował poszkodowanych, ale także… ugasił płonący samochód. O całej akcji prowadzonej początkowo wyłącznie przez Dawida poinformowało na swoim fanpejdżu Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe.

Dawid Lach na co dzień dyżurujący na motoambulansie , będąc poza dyżurem natrafił na wypadek samochodowy na autostradzie A4 (w kierunku Katowic).  W wypadku udział brały dwa samochody osobowe ; łącznie w zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby dorosłe.
Ratownik niezwłocznie ewakuował poszkodowanych w bezpieczne miejsce, ze względu na wyciek płynów eksploatacyjnych i duże natężenie ruchu. Powiadomił służby o zdarzeniu poprzez dyspozytora medycznego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Rudy Śląskiej  dwa zespoły ZRM z Rudy Śląskiej i Zabrza oraz Policję .

Dodatkowo ratownik nie stracił zimnej krwi, wykazał się czujnością i odwagą. Nie tylko pomógł poszkodowanym, ale zapobiegł gorszej tragedii. Podczas udzielania pomocy poszkodowanym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w wyniku czego doszło do zapłonu pojazdu. Dzięki szybkiej reakcji ratownik samodzielnie, używając gaśnic samochodowych przejeżdżających kierowców, ugasił pożar przed przyjazdem PSP.
Ta informacja ma na celu wyróżnienie postawy, którą wykazałoby się z pewnością wielu z ratowników. Ratownik medyczny to nie tylko zawód – to misja. W imieniu Dawida dziękujemy kierowcom, którzy byli chętni użyczyć gaśnicy samochodowej. 
Niestety nie wszyscy kierowcy byli skorzy do pomocy… 

3 osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Poniżej video z miejsca zdarzenia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button