Wiadomości

W zeszły wtorek kierowała pod wpływem narkotyków. Wczoraj powtórzyła ten sam wyczyn

Można w kółko powtarzać taki sam błąd? Można. I można też do niego dodawać kolejne. Pokazała to pewna rybniczanka

Wodzisławscy policjanci przecierali oczy ze zdumienia. 24 października zatrzymali w Rydułtowach do kontroli mieszkankę rybnika, która prowadziła pojazd pod wpływem narkotyków. Oprócz tego okazło się, że 38-letnia rybniczanka nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, jej pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC, a ona sama jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Rybniku. Szerzej o sprawie pisaliśmy w naszym artykule.

To jednak nie koniec historii, bo wczoraj ta sama 38-letnia kobieta znów kierowała samochodem pod wpływem narkotyków. Jakby tego było mało, okazało się, że jeden z pasażerów jest poszukiwany przez policję, samochód został przywłaszczony przez tę kobietę, a ona sama… nadal nie ma prawa kierować pojazdami. Brak OC był już tylko wisieńką na torcie.

Właściciel samochodu zgłosił wcześnie rano przywłaszczenie pojazdu. Około godziny 9.30, na ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach policjanci z wodzisławskiej drogówki zauważyli ten pojazd i natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 38-letnia mieszkanka Rybnika. Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości, kobieta była trzeźwa. Jednak badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny. 38-latka nie posiadała uprawnień do kierowania, pojazd nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nieodpowiedzialna rybniczanka przewoziła autem 3 pasażerów. Jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary 89 dni pozbawienia wolności. 23-letni pasażer trafił więc do aresztu, odsiedzi teraz zaległą karę – czytamy w komunikacie wodzisławskiej policji

38-latka została zatrzymana, odpowie za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem działania narkotyków, za kierowanie pojazdem nie mając do tego uprawnień oraz za brak obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Kobieta usłyszała ponadto zarzut przywłaszczenia samochodu, grozi jej kara 5 lat więzienia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button