Wiadomości

Wiadomo, co stanie się z pieniędzmi dla Grzegorza Brauna. W tle poseł Fritz i senator Masłowski

O akcji na zrzutka.pl zrobiło się bardzo głośno po zablokowaniu obu zbiórek na działalność Grzegorza Brauna

Licznie pojawiające się zrzutki dla posła Grzegorza Brauna od wczoraj były przedmiotem pogłębionej analizy naszego zespołu prawnego.

Zgodnie z naszym regulaminem:
>>>Niedopuszczalne jest organizowanie Zrzutek związanych z pochwalaniem, wspieraniem lub propagowaniem nienawiści, przemocy, dyskryminacji, terroryzmu, faszyzmu lub innych ustrojów totalitarnych, publicznym pochwalaniem zbrodni lub przestępstw lub naruszeniem dóbr osobistych osób trzecich.<<<
Kontekst organizacji wszystkich powyższych zbiórek, w ocenie naszego zespołu prawnego, rodził ryzyko zarówno naruszenia wskazanego wyżej fragmentu regulaminu, jak i w tym konkretnym przypadku, może z dużym prawdopodobieństwem prowadzić do naruszenia obowiązującego w Polsce prawa.

W związku z powyższym informujemy, że:
wszystkie aktywne zbiórki na rzecz posła Grzegorza Brauna zostały zablokowane;
wszystkie nowe zrzutki na ten cel powstające w ciągu najbliższych dni również będą przerywane.

Jako Zrzutka.pl pragniemy być miejscem, które sprzyja pozytywnym inicjatywom i wspiera wartości społeczne. Dlatego też zachęcamy do wsparcia zbiórki „Rozpalmy nową świecę chanukową” – https://zrzutka.pl/chanuka założonej w porozumieniu z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, której jednym z celów będzie realizacja ogólnych warsztatów antydyskryminacyjnych – kierowanych zarówno szeroko do Polskiej społeczności, jak i do parlamentarzystów –
poinformowała zrzutka.pl za pośrednictwem portalu Facebook

Nadszedł punkt zwrotny, pieniądze zbierane podczas pierwszej zrzutki z inicjatywy mecenas Anny Kubali trafiły na konto Fundacji Osuchowa, w tle cały czas był poseł Fritz, epizodycznie pojawił się również rybnicki senator Piotr Masłowski. Czy szukał taniego poklasku?

Tak zareagował Roman Fritz na blokadę zbiórek na Grzegorza Brauna:

Reakcja Posła Romana Fritza na zablokowanie zbiórek


Niedługo potem Piotr Masłowski zabrał głos w komentarzu:

Reakcja Senatora Piotra Masłowskiego na wpis Posła Romana Fritza
I teraz: co mogliśmy znaleźć pod powyższym – wklejonym przez senatora Masłowskiego – linkiem?


Czy senator Masłowski jako parlamentarzysta powinien przeprosić za swoją – chyba będącą nieco nie na miejscu – sugestię?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button