Wiadomości

Władze Wodzisławia: my się staramy, a klub SWD nas hejtuje

Nie milkną echa naszej niedzielnej publikacji wyroku w głośnym konflikcie UM Wodzisław – klub SWD

Tym razem głos zabrały władze miasta podkreślając, że nie mają sobie nic do zarzucenia.

Chcemy bardzo mocno zaakcentować, że wszystkie działania miasta realizowane w kwestii zamówienia publicznego, jakim jest przetarg na promocję przez sport, realizowane były i są w jak najlepszym interesie Wodzisławia Śląskiego i naszej społeczności, nas – wodzisławian.

W oświadczeniu czytamy także, że wodzisławscy włodarze skorzystają z możliwości wniesienia skargi kasacyjnej na wyrok warszawskiego Sądu Okręgowego.

Należy wyraźnie podkreślić, że o szczegółach w sprawie jesteśmy w stanie wypowiadać się po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie. Uzasadnienie nie zostało jeszcze jednak opublikowane. Natomiast mając na uwadze, iż Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła stanowisko miasta co do prawidłowości postępowania o udzielenie zamówienia publicznego miasto skorzysta z możliwości złożenia skargi kasacyjnej od niniejszego wyroku.

Najciekawsze są jednak słowa mówiące o hejcie, który w stronę władz Wodzisławia kieruje – zdaniem miejskich urzędników – Klub Sportowy SWD. To przekreśla wg wodzisławskich włodarzy szanse na jakąkolwiek współpracę.

Nie wyobrażamy sobie, by ktoś, kto prezentuje tak wysoką skalę hejtu i agresji językowej w życiu publicznym, mógłby reprezentować i promować nasze miasto, naszą społeczność poprzez działania sportowe. Na koniec, chcemy mocno podkreślić, że wszyscy jesteśmy zszokowani niskim poziomem komunikacji prezentowanej przez SWD Wodzisław Śląski. Obelgi, inwektywy, ataki personalne wobec prezydenta miasta i pracowników urzędu miasta – do tego przyzwyczaili nas działacze SWD, ale nie ma na to naszej zgody. Nie ma zgody na obrażanie i zastraszanie innych. Nie ma zgody na brak profesjonalizmu w dyskusji publicznej. I nie ma zgody na jej zaognianie.

Pełną treść oświadczenia znajdziecie tu.

Co na to szefostwo Klubu SWD? Do sprawy będziemy wracać jeszcze dziś.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button