Wodzisławski policjant mistrzem Europy w Karate Kyokushin

W miniony weekend w greckiej Trikali odbyły się IX Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin federacji WKB. Polskę reprezentował sierżant Oskar Kozieł, na co dzień pełniący służbę w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim
Policjant w kategorii Kata 18+ nie miał sobie równych i wywalczył złoty medal.
To już kolejny międzynarodowy sukces sportowy wodzisławskiego stróża prawa. Sierżant Oskar Kozieł po służbie poświęca czas na stałe doskonalenie swoich umiejętności, co przekłada się na jego wysokie wyniki sportowe. Od kilku lat prowadzi grupy szkoleniowe, w których sztuki walki trenują zarówno dzieci, jak i dorośli, osiągając sukcesy na arenie międzynarodowej.
Miłość do tego sportu zaszczepił w policjancie jego tata, który także jest trenerem. Sierżant Oskar Kozieł to doskonały przykład na to, że można pogodzić służbę z pasją, a ciężka, systematyczna praca oraz w tym przypadku talent przynoszą uznanie i satysfakcję.
Gratulujemy. Brawo Oskar!
Sport od zawsze był nieodłącznym elementem policyjnej służby. Nie tylko wzmacniał sprawność, ale przede wszystkim przygotowywał funkcjonariuszy do codziennych zadań. W tym roku obchodzimy 100-lecie sportu w naszej formacji. Historia Oskara to okazja do inspiracji innych, bo pokazuje, że można łączyć służbę z pasją do sportu i osiągać znaczące sukcesy – przekazali policjanci w oficjalnym komunikacie



