Wiadomości

Zabij mojego męża. Dam 30 000 złotych

Kolejna próba pozbycia się współmałżonka na Śląsku. Na szczęście kolejna nieudana

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o sprawie 38-latka, który wyłączył w swoim samochodzie poduszkę powietrzną pasażera i według prokuratury usiłował zamordować swoją żonę w wypadku drogowym. Po publikacji tego materiału zgłosił się do nas Czytelnik z nieodległego Bierunia informując, że kilka dni temu – 3 kwietnia po godzinie 18:00 – do policjantów z Bierunia zgłosił świadek, który posiadał informację dotyczącą przekazania pieniędzy za zabójstwo nieznanego mężczyzny.

Jak się okazało 29-letnia kobieta, chodząc po sklepie, szukała osoby, która by zabiła jej męża. Oferowała za to 30 tysięcy złotych. Kilkakrotnie nakłaniała młodego mężczyznę do popełnienia tego czynu, przekazała nawet część obiecanej kwoty. Dzięki reakcji świadka tego zdarzenia i poinformowania odpowiednich służb do zabójstwa nie doszło – przekazała nam KPP policji w Bieruniu.

Prokurator na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego postawił 29-latce zarzut podżegania do zabójstwa, zaś sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niej areszt na okres trzech miesięcy. Kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności. Trwają czynności mające wyjaśnić, czy młody mężczyzna, który otrzymał od 29-latki pieniądze, faktycznie zamierzał zamordować jej współmałżonka.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button