Wiadomości

Zabił dwie osoby maczetą w Radlinie. Rusza proces

Bestialska zbrodnia ma teraz swój ciąg dalszy. Przed rybnickim Sądem Okręgowym stanie oskarżony Rafał Z.

O tej makabrycznej zbrodni pisaliśmy natychmiast w materiale Zabił ich maczetą. Masakra w Radlinie. Teraz sprawa z jesieni 2023 roku, dotycząca podwójnego zabójstwa w Radlinie podczas libacji alkoholowej, znalazła swój finał w sądzie w Rybniku.

Do tragicznych wydarzeń doszło 6 października 2023 roku w Radlinie przy ul. Mariackiej. Tam właśnie znaleziono ciała dwóch osób. Szybko ustalono, że nie było to samobójstwo rozszerzone jak pierwotnie przypuszczano, ale podwójne zabójstwo po spożyciu alkoholu. Policja niemal natychmiast zatrzymała wtedy Rafała Z., który został przesłuchany, przyznał się do winy i przedstawił szczegóły wydarzenia.

Jak ustalono, w pewnym momencie doszło do sprzeczki pomiędzy mężczyznami. Rafał Z. zdenerwowany wziął leżącą na łóżku maczetę i wbił ją w klatkę piersiową mężczyzny. Kiedy w jego obronie chciała stanąć kobieta, wówczas sprawca ją uderzył wielokrotnie w głowę i inne części ciała. Następnie Rafał Z. ponownie zaczął uderzać pokrzywdzonego – relacjonowała wówczas to zdarzenie Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu sprawcy. Odpowie on za podwójne zabójstwo. Minimalna kara, jaka mu grozi, to 15 lat więzienia, maksymalnie może zostać skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button