Wiadomości

Zamordowali przypadkowo napotkaną kobietę. Przyznali się do wszystkiego

Zabójstwo 46-letniej kobiety w Raciborzu ma swój ciąg dalszy. Są zarzuty dla zatrzymanych w tej sprawie dwóch osób

Wracamy do sprawy, o której pisaliśmy przedwczoraj w materiale Zdarli z kobiety ubranie i zamordowali ją. Bestialstwo w Raciborzu. Policja zatrzymała dwie osoby – kobietę i mężczyznę – które usłyszały zarzuty zabójstwa czterdziestosześciolatki. Przesłuchania w raciborskiej prokuraturze odbyły się wczoraj.

Przypomnijmy: ciało zmarłej zostało znalezione we wtorek 21 maja, około godziny 20:00, przez przechodnia, który zawiadomił policję. Zwłoki znajdowały się na terenie byłego Polmosu przy ulicy Nowomiejskiej. Śledczy ustalili, że 46-latka zginęła tego samego dnia.

Prokurator Rejonowa z Raciborza, Agata Dołhasz, poinformowała, że spotkanie ofiary ze sprawcami miało charakter przypadkowy i zakończyło się dla kobiety tragicznie. Podejrzani przyznali się do popełnionego czynu i złożyli wyjaśnienia, jednak prokuratura nie ujawnia na razie szczegółów dotyczących przebiegu wydarzeń. Więcej informacji przekazała za to policja:

Z ustaleń wynika, że chwilę przed zdarzeniem cała trójka piła razem alkohol. Między kobietami doszło do awantury, podczas której 26-latka rzuciła się na pokrzywdzoną, zaczęła ją szarpać i kopać po całym ciele. Z kolei mężczyzna miał również zaatakować 46-latkę i z uwagi na jej stan wykorzystać ją seksualnie. Po całym zdarzeniu zabrali jej pieniądze z portfela i poszli dalej pić. Sprawcy w chwili zatrzymania mieli w swoim organizmie po ponad 2 promile alkoholu.

Trzeciej osobie – także wcześniej zatrzymanej – nie postawiono zarzutów. Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych trzymiesięcznego aresztu. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button